✿ܓܨஜ درس هنر ஜܓܨ ✿

در این وبلاگ با مطالبی از هنرعکاسی نقاشی گرافیک و صنایع دستی ایران آشنا میشوید

مینیاتور استاد محمود فرشچیان / Miniature-Farshjian
نوشته شده در سه شنبه بیست و پنجم خرداد ۱۳۸۹ساعت 13:23 توسط خانم میبدی| |

 
نوشته شده در سه شنبه بیست و پنجم خرداد ۱۳۸۹ساعت 13:23 توسط خانم میبدی| |

هر یک ازهنرمندان برمبنای رنگ‌های مصرفی و محتویات رنگی که آن‌ها را روا یا روغنی می‌کند،
مارکی از رنگ‌های اکریلیک موجود را برای کار خود انتخاب می‌کنند.
آن‌ها ترجیح می‌دهند که به‌جای خرید تعداد زیادی رنگ ارزان‌ قیمت، تعددی رنگ محدود، اما با کیفیت تهیه کنند.
در این‌جا تنها به بررسی برخی نکات برای راهنمائی خرید رنگ‌های اکریلیک اشاره می‌کنیم:
۱) رنگ اکریلیک Golden
یکی از مارک‌های مورد علاقه نقاشان این سبک، اکریلیک‌های Heavy Body محصول Golden است.
 Golden یک کمپانی آمریکائی است که تولید رنگ‌های اکریلیک با کیفیت بالا را برای هنرمندان و نقاشان برعهده دارد.
بساری از نقاشان گستره رنگ‌های ارتعاشی آن را که شامل خاکستری‌های کارآمد هم می‌شود، دوست دارند.
۲) رنگ اکریلیک Liquitex
دومین مارک مورد علاقه نقاشان،
Heavy Body Professional Artist Color محصول Liquitex است.
 این رنگ‌ها به‌خاطر تیوپ‌های پلاستیکی که دارند، بسیار قدرتمند و مقاومند و محتویاتی چسبناک و روغنی دارند که کار یا
چاقوی پالت را خوشایند می‌کند.
۳) رنگ اکریلیک Winsor & Newton
از آن‌جائی که رنگ‌های این مدل گزینه مناسبی د زمینه کیفیت و دسترسی آسان محسوب می‌شوند، بیشتر فروشگاه‌های هنری
رنگ‌های اکریلیک خود را از این مارک تهیه می‌کنند. این مارک گستره رنگی متنوعی ارایه می‌کند و محتویات رنگ آن غلیظ‌تر از
 Gogden یا Liquitex است، پس برای کار با چاقو یا ایمپستو مناسب به‌نظر می‌رسد.
 این گستره شامل رن سفید ترکیبی کارآمدی است که نسبت به سایر رنگ‌های این مجموعه رقیق‌تر است.
۴) رنگ اکریلیک M.Graham & Co
اگر به‌دنبال رنگ اکریلیکی هستید که بتوانید زمان کاری بیشتری داشته باشید این مدل رنگ در بالای فهرست شما قرار می‌گیرد.
 (در هوای گرم و مرطوب، نیم ساعت زمان کاری خواهید داشت).
اما به این ‌دلیل که بسیاری از نقاشان چندان صبور نیستند و بیتشر روی حالت‌های براق کار می‌کنند، دوست دارند که این رنگ‌ها
 هرچه سریع‌تر خشک شوند. رنگ‌های این کمپانی گران قیمت، اما عالیند.
 آن‌ها قوی و غنی هستند و به زیبائی هرچه‌ تمام‌تر با یکدیگر ترکیب می‌شوند.
اگر به کار با رنگ روغن عادت کرده‌اید و حال می‌خواهید کار با اکریلیک را امتحان کنید، گزینه مناسبی را انتخاب کرده‌اید.
۵) رنگ اکریلیک Daler - Rowney
این رنگ‌های با کیفیت از Winsor & Newton و Liquitex, Golden ارزان‌تر هستند.
 اگر می‌خواهید محدوده وسیعی، به‌ویژه زیر کار نقاشی را رنگ کنید از این مارک استفاده کنید. در این مارک برخی از رنگ‌ها
 (برای مثال آبی Prussian) تیره‌تر از رنگ‌ەای موجود در مارک‌های دیگر است که به کارآمدی رنگ‌ها می‌افزاید.
 محتویات این رنگ‌ها از حالت سفت تا روغنی متغیر هستند. ..
۶) رنگ اکریلیک در مارک‌های دیگر
مارک‌های دیگری از رنگ اکریلیک هم در بازرا یافت می‌شوند،
مثل Chroma Utercht و Schmincke, Grumbacher, Lascaux.
 اگر به‌صورت اتفاقی به یکی از این مارک‌ها یا مارک دیگری برخوردید و قصد خرید آن را داشتید بهتر است
 روی تیوپ آن را مطالعه کنید و ببینید از چه رنگ دانه‌هائی ساخته شده است، سپس تیوپ رنگی را که بیش از همه رنگ‌ها استفاده می‌کنید،
 انتخاب کرده و خریداری کنید.

 

برگرفته از سایت http://forum.isatice.com

 

نوشته شده در سه شنبه بیست و پنجم خرداد ۱۳۸۹ساعت 12:59 توسط خانم میبدی| |

این تصویر یک صخره در برمه است.این عکس فقط در یک روز خاص از سال میتواند گرفته شود.در این روز اشعه خورشید با زاویه خاصی بر این صخره می تابد

 

 

چیزی متوجه شدید؟دوباره نگاه کنید

اگر هنوز اعجاز این تصویر را درک نکرده اید تصویر را بچرخانید

 

برگرفته از وبلاگ

http://ghazalemohammad.blogfa.com/

 

امیدوارم که سرکاری نباشه آخه هرچی بیشتربه عکسش نگاه میکنم کمتر باور میکنم

 

نوشته شده در جمعه بیست و یکم خرداد ۱۳۸۹ساعت 18:7 توسط خانم میبدی| |

 

 

 

نوشته شده در پنجشنبه سیزدهم خرداد ۱۳۸۹ساعت 20:17 توسط خانم میبدی| |

چند وقت پیش توی مدرسه  حرفهایی بین دانش آموزانم ردوبدل میشد و بعضیهاشون نا امید شده بودن و از مردن حرف میزدند

و گاهی بین صحبتهاشون از من میپرسیدن که اگه دنیا تموم بشه چی میشه یا برای شما مهم هست یا نه و از این طور سوالها امروز توی یه وبلاگ این مطالب رو خوندم

http://emjm.blogfa.com

و با خودم گفتم این مطلب رو بذارم تو وبلاگم تا دانش آموزانم هم بخونن

 

پایان یافتن عمر جهان مطابق با 31 دسامبر 2012 و حوادث ناشی ازآن در غرب سوژه اقتصادی مناسبی برای برخی شرکتها ازجمله وی- وو بوجود آورده و این شرکت با طراحی 20 پناهگاه زیر زمینی نزدیک شهرهای عمده آمریکا زمینه زندگی اضطراری برای 4000 نفر را فراهم می سازد.
خانه‌های آخرالزمان+ عکس

مطابق با برخی پیش بینی ها که منشا آن پایان یافتن تقویم قوم مایا است، جهان در 31 دسامبر 2012 به پایان خود می رسد و این موضوع سوژه جالبی برای فیلمسازان و تخیلی نویسان شده اما به تازگی شرکت خانه سازی وی- وو با ارایه طرحی نو برای ساخت پناهگاه های زیرزمینی فوق مدرن آنرا اقتصادی نموده و قرار است در فاز اول 20 پناهگاه مدرن در نزدیکی شهرهای عمده و پر جمعیت امریکا بسازد.

doomsday shelter

پناهگاه های مذکور چند منظوره بوده و برای محافظت از افراد خاص در امریکا در برابر حوادثی مانند حمله اتمی و یا برخورد سیارک ناشناخته به کره زمین ساخته می شود. این افراد خاص می توانند سیاستمداران و یا افراد متمول و مهم علمی باشند.

هر پناهگاه برای اسکان 200 نفر برای یک سال زندگی و یا بیشتر در نظر گرفته شده است. حوادث طبیعی، انفجار اتمی، بمبهای شیمیایی حتی بحرانها و اعتصابات احتمالی داخلی که به شورشهای اجتماعی منتهی می شود نیز از جمله دلایلی است که ساخت این نوع پناهگاه ها را ضروری ساخته است.پناهگاه 10 میلیون دلاری دارای ده بال یا راهروی اقامتی در دو طبقه بوده و تا نقطه مرکزی اش 60 فوت فاصله دارد. هر کدام از راهروها دارای دو فضای عمومی و خصوصی بوده و برای هر شخص فضایی معادل 100 فوت مربع (این رقم از نظر استانداردهای صلیب سرخ 50 فوت است) لحاظ گردیده است.

doomsday shelter4

 

هر پناهگاهی برای خود سیستم مستقل انرژی داشته و بانکی از باطریهای قابل شارژ نیز آنرا حمایت و پشتیبانی می کند. سیستم فیلترینگ هوا برای ممانعت از ورود تشعشعات رادیویی و اتمی، مواد شیمیایی و بیولوژیکی و چاههای آب عمیق دارد. ابزارهای امنیتی مورد نیاز، تجهیزات پزشکی فوق مدرن، سیستمهای تهویه تابشهای هوا و نور، سیستم انهدام فاضلاب، انبارهای غذا و پوشاک، تجهیزات پشتیبانی از جمله وسایل نقلیه برای مبارزه و جنگهای پیش بینی نشده در طوفان و گرد و غبار برای این پناهگاه ها در نظر گرفته شده است.

همه پناهگاه ها مبله و دارای اتاق خوای نیمه خصوصی بوده و در ضمن حمام لوکس و شیک و پیکی هم دارد. فضای غذاخوری و آشپزخانه، سالن بزرگ برای برگزاری میتینگها، رایانه و تیاترهای الکترونیک و تجهیزات ورزشی مناسب برای ساکنین تعبیه شده است. مرکز ضروری پزشکی و دندانپزشکی، وسایل تفریحی و سرگرمی در ابعاد کوچکف مکانی برای جاسازی وسایل گرانقیمت و تزیینی، تجهیزات خشک شویی،مرکز ارتباطات و کمدی بزرگ برای انتخاب انواع کفش و لباس  در تمام اندازه هااز دیگر امکانات این پناهگاه ها به شمار می رود. مدیریت پناهگاه ها با شرکت وی- وو است شرکت از نظر نگهداری و تعمیرات نیز تمامی امکانات خود را بسیج می کند و تمام اعضا باید در مواقع ضروری خود را به آن رسانده و عملیات مهر و موم پناهگاه نیز بر عهده شرکت بوده و در نهایت پناهگاه به شرکت یا افراد خریدار تحویل می شود و برای مدتی معین مهر و موم می شود.

doomsday shelter45

 

پناهگاه های مورد نظر مقاوم در برابر حملات هسته ای بوده و با نصب تجهیزات مورد نظر قرار است اولین آن تا انتهای سال جاری میلادی به بهره برداری برسد و سایر پناهگاهها تا قبل از دسامبر 2012 یعنی پایان جهان به بهره برداری خواهد رسید. قیمت هر فضا در داخل پناهگاه 50 هزار دلار تعیین شده که تا کنون بیش از هزار درخواست کننده فرمهای موجود را پر کرده تا شرکت از بین آنها افراد برگزیده را انتخاب نماید. اینکه آیا بر اساس میزان تقاضا این شرکت بتواند پناهگاه های بیشتری را ایجاد کند جای سوال دارد.

نظر ناسا درباره آخر الزمان 2012

ناسا در پاسخ به اینکه آیا تاریخ دسامبر 2012 صحت علمی دارد چنین آورده است:

هنوز عقاید خام و حوادث شایع شده در مورد "ترس سال 2000 " یا مشکل Y2K از یاد نرفته است. مطابق یافته های دانشمندان سال 2012 سال پایان زمین نیست و شروع انقلاب زمستانی خواهد بود. داستان آخر الزمان ابتدا به ساکن به عقاید سومریها در عهد باستان بر می گردد که آنها معتقد بودند که نی- بی- رو یا کوتوله قهوه ای سیاره ای خواهد بود که به زمین برخورد خواهد نمود و به آن Doomsday  یا روز قیامت می گفته اند. مطابق محاسبات باید این امر در ماه می سال 2003 رخ می داد که چنین نشد و بنابراین، این تاریخ به 2012 چرخش خورده است.این داستان به تمام شدن تقویم محاسبه شده توسط قوم مایا گره خورده و همگان این باور غلط را پیدا کرده اند که بنابر این 2012 (سال انقلاب زمستانی زمین ) سال پایان عمر زمین خواهد بود.( انقلاب زمستانی کوتاه‌ترین روز سال در نیمکره شمالی است (اول دی ماه) و شروع رسمی زمستان محسوب می‌شود. خورشید در این زمان در پایین‌ترین ارتفاع در آسمان قرار دارد چرا که در این زمان جهت محور قطب شمال سیاره ما که نسبت به سطح مداریش دارای انحراف است، در جهت خورشید قرار ندارد. از هنگام انقلاب زمستانی به بعد روزها بتدریج بلندتر می‌شوند و در طول شش ماه زمین در طرف دیگر خورشید قرار می‌گیرد و ساکنان نیمکره شمالی انقلاب تابستانی را در بلندترین روز سال (اول تیرماه) تجربه خواهند کرد)

نکته ای که در تقویم قوم مایا وجود دارد اینکه تقویم رومیزی آنها تا این تاریخ است و این بدان معنی نیست که پایانی برای زمین تصور کرده اند. دقیقا شبیه تقویم رومیزی برای انسانهاست که آخرین روز هر تقویم دسامبر است و این یعنی فردایش روز از نو و روزی از نو می شود.

doomsday shelter456

 

و اینکه آیا نشانه ای از برخورد سیاره یا شهاب سنگ به کره زمین وجود دارد دانشمندان ناسا معتقدند در چند دهه آینده چنین نشانه ای حاکی از برخورد احتمالی سیاره ای به کره زمین به چشم نمی خورد.هر دسامبر زمین و خورشید در مرکز کهکشان راه شیری قرار گرفته و هیچ اتفاقی نمی افتد و اگر قرار بود باید سالیان گذشته رخ می داده است.

ماردی مانند نی- بی- رو نیز وهمیات و خیالات اینترنتی است و اگر قرار بود شی ای به زمین اصابت کند دانشمندان باید ده ها سال قبل آنرا کشف و ردیابی می کردند تا حدس بزنند چه روزی به زمین برخورد خواهد کرد. اما در مورد ایریس که کوتوله ای مشابه پلوتون است واقعا وجود دارد منتها فاصله اش تا زمین 4 میلیارد مایل است.

 

mayan calendar

نظریه چرخش قطبها نیز صحت ندارد.نظریه جابجایی هسته با قطب در کمتر از یک روز و چند ساعت نیز صحت علمی ندارد. واژگونی در چرخش کره زمین نیز امکان پذیر نیست.جنبش آهسته قاره ها وجود داشته و نمونه آن نزدیک بودن قطبها به استوا و بعد جدایی آنها از هم حدود صدها میلیون سل پیش است اما این با ادعای چرخش ناگهانی و تغییر قطبها با هسته زمین فرق دارد و از نظر علمی بی اساس است.واژگونی مغناطیسی که از آن یاد می شود نیز بسیار بعید به نظر می رسد که در هزاران سال آینده رخ دهد. زمین بعنوان مروارید آبی در معرض تاثیرات ناشی از حرکت ستارگان دنباله دار بوده است و آخرین نمونه آن مربوط به 65 میلیون سال پیش و انقراض دایناسورها بوده است.دانشمندان ناسا با انجام تحقیقات وسیع شروع به یافتن نزدیکترین دنباله دارهایی که احتمال برخورد با زمین را دارند، زده اند.اما چیزی شبیه به دنباله دار نابود کننده دایناسورها نیافته اند.

در نهایت اینکه دانشمندان ناسا درباره وقوع توفان بزرگ خورشیدی نیز اظهار نموده اند که هر 11 سال پیک فعالیت خورشید بالا می رود که می تواند روی ارتباطات ماهواره ای و .. تاثیر بگذارد که بین سالهای 2012 تا 2014 رخ خواهد داد اما هیچ اتفاق خاصی علیه زمین رخ نخواهد داد.

 

اگه عکسها رو نمیتونید مشاهده کنید به این آدرس مراجعه کنید

http://emjm.blogfa.com/post-563.aspx

 

نوشته شده در جمعه سی و یکم اردیبهشت ۱۳۸۹ساعت 10:51 توسط خانم میبدی| |

سالها پیش دوران دانشجویی سابقم رفتیم برای بازدید از ابیانه

با اینکه چندساعتی توی ابیانه بیشتر نبودیم اما گاهی دلم برای دوباره دیدن ابیانه تنگ میشه

 

 

نوشته شده در چهارشنبه بیست و نهم اردیبهشت ۱۳۸۹ساعت 15:40 توسط خانم میبدی| |

مینیاتور اثر استاد فرشچیان

http://www.farshchianart.com/

 

 

راستی تا یادم نرفته دوستانی که مایل به یادگیری نگارگری هستندو بارها توی نظرات سوال کرده بودند.

استاد فقیهی به تازگی توی گالریشون مشغول تدریس مینیاتور شدند

و این هم آدرس گالری استاد فقیهی:

آدرس گالری نگارگر : تهران ، شهرک غرب ، بلوار فرحزادی ، خیابان ارغوان شرقی (عباسی اناری)، مجتمع تجاری ارغوان ، واحد شماره 167 ، امیر رضا فقیهی  ،  تلفن : 88698752

 

نوشته شده در چهارشنبه بیست و نهم اردیبهشت ۱۳۸۹ساعت 13:43 توسط خانم میبدی| |

 

 

 

 http://www.pooya.tk/

 

نوشته شده در چهارشنبه بیست و نهم اردیبهشت ۱۳۸۹ساعت 13:40 توسط خانم میبدی| |

یکی بود و هیچ چیز نبود 

بر آن شکرشکن قصه‌گو هزار درود
همان که گفت: یکی بود و هیچ چیز نبود

شبی که خواند مرا آن حدیث خوش در گوش
گذاشت گوهر بازار عقل رو به رکود

چه بوی خوش به مشامش رسید مطرب عشق
که اینچنین زده آتش ز شوق در دل عود

از آن هزار که در سینه بود یک آهنگ
شنید زهره و شد شهره در سماع و سرود

خبر رسید به دل از نگاهبانی چشم
به این دیار کسی کرده باز عزم ورود

چه دیر آمد و دشوار میهمان امید
چه ساده رخت سفر بست و بازگشت چه زود

حدیث لیلی و مجنون برای غیر مخوان
کجا ز قصه دیوانه برد عاقل سود؟!...

http://sam.malakut.org/

  «یک سبد آواز نو»http://www.amirsam.com/

 

امیرحسین سام در ۱۸ تیرماه سال ۱۳۵۷ در تهران به دنیا آمد. با شعر و موسیقی کهن ایران نزد پدرش آشنا شد و نواختن سه‌تار را در سن هشت‌سالگی در مرکز حفظ و اشاعه موسیقی ایران با بهنام وادانی آغاز کرد. نخستین مثنوی‌ها و غزل‌های او در سن دوازده سالگی در ماهنامه‌ی ادبستان و روزنامه‌ی اطلاعات به چاپ رسید و از ماندگار ترین آنها سروده‌ای بود که به مناسبت درگذشت استاد احمد عبادی در ماهنامه ی شماره‌ی ۴۰ ادبستان منتشر شد. در سن پانزده‌سالگی به همراه پدر و خانواده‌اش به بریتانیا مهاجرت کرد وضمن تحصیل، به تدریس سه‌تار و تحقیق در زمینه روایت‌های گوناگون از ردیف‌ سازی و آوازی موسیقی ایران پرداخت. وی در سال ۲۰۰۳ از دانشگاه لندن در رشته‌ی پزشکی با اخذ ۱۸ جایزه اول و رتبه نخست فارغ‌التحصیل شد. او در دوره تحصیلش از چند بورس دانشگاه لندن، انجمن فیزیولوژی بریتانیا، و دانشگاه هاروارد بهره‌مند شد. امیرحسین سام دوره داخلی را در دانشگاه آکسفورد طی کرد و هم اکنون همزمان با طبابت، به تحقیق و گرفتن فوق‌تخصص در امپریال کالج لندن مشغول است.
او چندین بار به عنوان معلم نمونه پزشکی توسط دانشجویان دانشگاه‌های آکسفورد و لندن انتخاب شده است.
او در سال ۱۳۸۴ گروه موسیقی «سایه» را تشکیل داد و تا کنون تعدادی از ساخته‌ها و سروده‌های خود را در لندن و پاریس اجرا کرده است.

 آثار موسیقایی ...  

- ماورالنهر (دونوازی سه تار و تنبک به همراه برادرش امیرعلی سام - انتشارات سروش)
- صبح، بهار، باران (مجموعه‌ی تصانیف وی روی شعرهایی از شاملو ، شفیعی کدکنی ، عبدالکریم سروش و خودش با صدای علی بیات - انتشارات چهار باغ)
- زرد، سرخ، ارغوانی (مجوعه‌ای از تصنیف و آواز با صدای اشکان کمانگری - انتشارات حوزه هنری)
- به پیشواز صبح (دو نوازی سه تار و کمانچه همراه با سینا جهان آبادی - در دست انتشار توسط انتشارات آوای باربد)
- آواز سکوت (در دست انتشار)


امیرحسین سام برخی غزل ها و آثار موسیقایی خود را در وبلاگش «یک سبد آواز نو» عرضه می کند. او همچنین چند جلد کتاب پزشکی به زبان انگلیسی تالیف کرده که برخی از آنها به سایر زبانها نیز ترجمه شده‌اند. مهمترین تالیفات وی در رشته ی پزشکی عبارتند از:

- Rapid Medicine (Blackwell publications)
- Rapid Differential Diagnosis (Blackwell publications)
- Oxford Handbook of Acute Medicine (co-author for third edition, in print, Oxford University Press)
- Lecture notes: Endocrinology and Diabetes (in preparation)

نوشته شده در دوشنبه بیست و هفتم اردیبهشت ۱۳۸۹ساعت 13:50 توسط خانم میبدی| |

 

می‌دانم ای مسافر، هم خسته‌ای و مانده
اما بگو چه چیزی اینجا تو را کشانده؟

دیدم کنار ابری، زانو زدی چنان کوه
از رازهای خورشید در گوش تو چه خوانده؟

گفتا ز شوق عشقش، زنجیرها دریدم
دیوانه‌ای ندیدی از شهر عقل رانده؟!

پر‌خنده‌ای و مستی، از بند غم گسستی
با ما بگو چه شهدی جان تو را چشانده؟

گفتا که چشم بد دور، بوسیدن لب صبح
این شهد و این حلاوت در جان من نشانده

دیوانه بودی اما، دیوانه‌تر شدی باز
آیا نسیم از او، پیغام نو رسانده؟

گفتا شنیدی ای دل، بوی خوشش خبر داد
تا شهر گیسوانش، راهی دگر نمانده...

 

این شعر یکی از اشعار دکتر امیر حسین سام و برگرفته از این سایت میباشد


http://sam.malakut.org

نوشته شده در شنبه بیست و پنجم اردیبهشت ۱۳۸۹ساعت 21:28 توسط خانم میبدی| |

نوشته شده در شنبه بیست و پنجم اردیبهشت ۱۳۸۹ساعت 20:10 توسط خانم میبدی| |

میگن این یکی هم از خانه های قدیمی یزده

خیلی قشنگه

ولی من نمیدونم حقیقت داره یا نه

 

نوشته شده در شنبه بیست و پنجم اردیبهشت ۱۳۸۹ساعت 20:2 توسط خانم میبدی| |

این تصاویربرگرفته  از این سایت میباشند

http://admf.persianblog.ir//

 

بلوار قاضی میر حسین-شهرستان میبد

شاه عباسی-چاپارخانه-آب انبار کلار-یخچال میبد

رصد خانه خرانق در یزد، در کنار شهر قدیمی خرانق - ایران

تصویر از مسجد و میدان قدیمی امیرچخماق در یزد - ایران

تصویری از سرو کهنسال و چندهزار ساله شهرستان ابرکوه. ایران

عکس از کوچه پس کوچه های قدیمی شهر یزد.

تفرجگاه گنبد عالی در ابرکوه. ایران Iran, Abarkoh

 

عکسی از آتشدان آتشکده پیر سبز (چک چک ) در شهر یزد. کشور ایران

 

تصویر از آتشکده اصلی شهر یزد. ایران

 

درب ورودی آتشکده پیر سبز در یزد. ایران

 

نخل معروف یزد جنب مسجد میرچخماق یزد. ایران. عاشورا تاسوعا (محرم)

 

 

نوشته شده در شنبه بیست و پنجم اردیبهشت ۱۳۸۹ساعت 19:54 توسط خانم میبدی| |

!
 
خوب! هر کسی ممکن است این سوال ناخوشایند را از خودش پرسیده باشد و پیش خودش حدس‌هایی زده باشد، اما با کمک سایت http://www.in20years.com/می‌توانید، عملا ببینید که چه بالایی بر سر چهره‌تان خواهد آمد!
کافی است که جنسیت و سن و اعتیاد خود! را مشخص کنید، تا سایت بتواند نمایی از آینده به شما بدهد.
به علاوه می‌توانید این عکس خودتان یا چهره درب و داغان دوستتان را با بقیه به اشتراک بگذارید!
در مقایسه با سایت‌های دیگر که کار مشابهی می‌کنند، ویژگی این سایت این سایت که به صورت خودکار چهره را شناسایی می‌کند و لازم نیست که شما حتما عکسی آپلود کنید که در آن سرتان صاف باشد یا مثلا بعد از آپلود، جای چشم و گوشه دهان و خط رویش مو را مشخص کنید.
 

 
سایت‌هایی از این دست در اینترنت زیاد هستند و حتما شما هم به کرات آنها را دیده‌اید، وجه مشترک همه آنها این است که یا گرفتن یک عکس، یک جلوه ثابت و در عین حال جالب روی آن اعمال می‌کنند.
حالا تصور کنید که برنامه‌نویسان ما هم بتوانند چنین سایت‌هایی بسازند، در ابعاد بین‌المللی تبلیغش را بکنند و آگهی هم در آن جذب کنند! چنین کاری ممکن است، فقط مقداری هوشمندی می‌خواهد و بس.
کمتر کسی می‌تواند از وسوسه سر زدن به این سایت‌ها و تجربه مشاهده تغییر و تحول عکس‌های خود و دوستانش مقاومت کند. منتها باید مؤسسان چنین سایتی با ذائقه جامعه آنلاین آشنا باشند تا بلافاصله در سایتشان جلوه‌های به‌روز را اضافه کنند.
سایتی را تصور کنید که کارش این باشد که عکس شما را بگیرد و آن را شبیه کارکترهای مشهور سینمایی، سیاسی یا هنری کند، ‌از کاپیتان جک اسپارو تا ژوکر و ناوی‌های آواتار!

منبع   http://www.iran-paya.net

 

نوشته شده در یکشنبه نوزدهم اردیبهشت ۱۳۸۹ساعت 14:18 توسط خانم میبدی| |

امروز نمایشگاه توانمندیهای دختران راهنمایی بود

از یزد اومده بودن بازدید و به نظر میومد که از دیدن این همه اثر شگفت زده شدند

چون میپرسیدند که اینها مال همین امساله؟ یا از سالهای قبل هم قاطیشون گذاشتین؟

 

بیشتر کارهای نمایشگاه برای درس حرفه و فن بود و بقیه اش هم درس هنر ودرس علوم و درس عربی بود

چند تا از دانش آموزان فعال هم در کنار نمایشگاه در حال پختن سالاد الویه و حلوا بودند و بوی غذا همه جا پیچیده بود

در کل شوروحال خوبی داشتند و ایده های خوبی هم میدادند

بازم خسته نباشید دخترای گل مدرسه جنت الرضوان

 

 

 

نوشته شده در سه شنبه چهاردهم اردیبهشت ۱۳۸۹ساعت 16:9 توسط خانم میبدی| |

 

 

نوشته شده در سه شنبه چهاردهم اردیبهشت ۱۳۸۹ساعت 16:5 توسط خانم میبدی| |

 

 

 

نوشته شده در سه شنبه چهاردهم اردیبهشت ۱۳۸۹ساعت 16:0 توسط خانم میبدی| |

دانش آموزان گلم برام توی کلاس جشن گرفتند یادم افتاد به حرف معلم های خودم که میگفتند:ما از شما کادو نمی خواهیم اگه شما درساتونو خوب بخونید خودش بزرگترین کادو برای ماست

منم همینو بهشون گفتم

و خداییش معلم ها کادو نمی خوان همینکه دانش آموزانمون شاد باشند و سرحال و درس خون همین برامون کافیه و روحیه بهمون میده

دخترای گلم کیک پخته بودند و جاتون خالی با چنان شورو حرارتی کیک رو می بریدند و می خوردند و می خندیدندو با دوربین مدرسه عکس میگرفتند که آدم دلش می خواست هر روز جشن باشه

دلم می خواد همیشه دانش آموزامو شاد ببینم

 

 

 

نوشته شده در یکشنبه دوازدهم اردیبهشت ۱۳۸۹ساعت 15:51 توسط خانم میبدی| |

استان یزد یکی از مهم ترین استان های کویری ایران است که صنایع دستی آن را سرامیک و سفال، کاشی سازی، زرگری، زیلوبافی، شعربافی، ترمه بافی، فرش بافی، شمد، دستمال، مخمل، دارایی، چادرشب بافی، قناویز، دندانی، گیوه بافی، حصیر بافی، خورجین بافی، روفرشی، سفره، احرامی، قلم‌زنی، شيشه‌گری، چرم‌سازی، موتابی و نمدمالی تشکیل می دهند.
سراميک و سفال: هنر سفال‌گری در استان يزد به ويژه در شهر ميبد دارای طرح‌های ويژه‌ای است و از حال و هوای كوير نشأت گرفته است. در اصطلاح محلی به توليدات سفال ”كواره“ می‌گويند. سفال و سراميک ميبد با نقش‌های اصيل «خورشيد خاتم» و «مرغ و ماهی» شهرت فراوان دارد. «خورشيد» سمبل آفتاب درخشان كوير، «مرغ» نماد گونه‌ای از گنجشكان نواحی كويری و «ماهی» كنايه از كم آبی اين سرزمين است. طرح سراميک ميبد با نقش خورشيد، مرغ و ماهی در نمايشگاه بين‌المللی مونيخ در سال 1971 ميلادی (1350 هـ..ش) برنده مدال طلا شد و در ساير نمايشگاه‌ها با استقبال بازديدكنندگان و تاييد صاحب‌نظران روبه رو شد. كوزه‌ها و كاسه‌های ساخت استان يزد، به ويژه ساخته‌های شهر ميبد از ظرافت و زيبايی خاصی برخوردارند و نمونه‌های آن در سفال‌های ساير نقاط ايران به چشم نمی‌خورد. كواره‌های ساخت ميبد عبارتند از:سفال ساده بی لعاب، سفال لعاب دار، اشيای كاشی و سراميک.
كاشی‌سازی: كاشی‌سازی عبارت از به كارگيری كاشی‌های زيبا و گوناگون سنتی در معماری بناها است. اين هنر در استان يزد قدمتی هفت صد ساله دارد. هنرمندان ابتدا اشكال دل خواه كاشی را تهيه و سپس روی آن‌ها را نقاشی می‌كنند و بعد آن‌ها را لعاب داده و پخت می‌كنند.انواع كاشی اين استان عبارت اند از: كاشی يزدی، كاشی كمک، كاشی شبكه، كاشی شش گوش، كاشی حاشيه، كاشی اكمند، كاشی هفت‌رنگ و كاشی جوک.
زرگری: زرگری يكی از هنرهای دستی استان يزد است. زرگرها با طرح‌های بسيار زيبا از نقوش ساده هندسی و نمادين با تلفيق سنگ‌ها و گوهرهای قيمتی زيورهای بسيار متنوع برای زينت زنان و دختران می‌آفرينند.اين زيورآلات شامل گوشواره، گردن بند و سينه‌ريز، دست بند، انگشتر، ‌حلقه و النگو است. در استان يزد سال‌ها است كه راسته‌ای تحت عنوان راسته زرگرها در بازار خان ساخته شده است. از جمله ابزار زرگری كه تا پنجاه سال پيش مورد استفاده بود و در حال حاضر منسوخ شده، می‌توان به ترازوهای مثقالی، بوته، كوره‌های گلی، انبر سركج،‌ رجه با شيارهای كوچک و بزرگ، حديده با سوراخ‌های متعدد در انواع ياقوتی و الماس اشاره كرد. در حال حاضر از وسايل بسيار مدرن استفاده می‌شود كه در يک ساعت چند كيلوگرم طلا و نقره را به مفتول و تسمه تبديل می کند.
زيلوبافی (پلاس‌بافی): اين دست‌بافته زيبا، خاص مناطق حاشيه كويری است. اين فرش با نوع زندگی مردم منطقه تطابق دارد و بخشی از اعتقادات مذهبی، تاريخ، معماری، طبيعت و گويش مردم اين نواحی نيز، بر تار و پود آن نقش بسته است. زيلوبافی در شهر ميبد سابقه‌ای ديرينه دارد. برخی سابقه زيلوبافی در شهر ميبد را به قرن هشتم هـ.ق و دوره ی مظفريان نسبت می‌دهند. قديمی‌ترين و در عين حال نفيس‌ترين زيلوهای ميبد، به قرن دوازدهم هـ.ق تعلق دارد و بر روی آن بيست‌وچهار سجاده طراحی شده است. در مجموع رنگ‌های آن با اندكی اختلاف،‌ يكسان و چشم‌نواز است. در حاشيه اين زيلو، نام واقف و تاريخ 1188 هـ.ق نقش شده است. سه تخته زيلو در مسجد جامع «هفتادر» در عقدا وجود دارد كه در نوع خود بی نظير است. دوتخته آن بافته «حاجی باقر ميبدی» در سال‌های 1070 و 1083 هـ. ق است و زيلوی فرسود ديگر، مربوط به سال 1023 هـ.ق است. از ديگر زيلوهای تاريخی ميبد می توان به زيلوی آويخته مسجد اميرچقماق (مربوط به سال 1279 هـ.ق) و زيلوهای كهنه مسجد ركن‌آباد ميبد اشاره كرد.
نقش‌های زيلو در ميبد به سه نوع تقسيم می‌شوند: پنج‌تايی (مجي)، هفت‌تايی و سيزده‌تايی.
پنج‌تايی شامل: چشم بلبلی، پرگ و مهرگ.
هفت‌تايی شامل:بافتوگ، پرت‌توره (ردشغال)، زلف، مفرش حلقه، زنجير وگ، تالوگ، ركن‌الدينی، چاركلگ، سروگ خزن قللی، چشم بلبلی.
سيزده‌تايی شامل: گره، بندرومی، كلی، گچ كند، تالوگ، سرو، سينه‌ريز، كمری و پرت گرگ (ردگرگ).
فرش‌بافی: عمده‌ترين صنعت دستی استان يزد، صنعت فرش‌بافی است. اين صنعت تقريباً در تمام شهرها و روستاهای آن رواج دارد. قالی‌های دست‌بافت يزدی در اندازه‌های 4×3، 5/3×5/2،2×3، 5/2×5/2، و1×1 توليد می‌شود. نقشه‌های اصيل فرش يزد به نام‌های «هراتی»، «گل و ماهی»، «سردار جنگل» و «كرمانی» است. 75% از فرش‌های اين استان با خامه پشم و 25% از خامه كرک بافته می‌شود. صنايع توليد رنگ، خامه و رنگ رزی از جمله صنايع جنبی است كه مكمل صنعت فرش‌بافی اين استان است.
شعربافی: از مهم‌ترين صنايع دستی يزد، شعربافی و محصولات مختلف اين صنعت است. شعربافی در ابتدا توسط زنان انجام می شد، اما رفته‌رفته اين هنر به يک كار كارگاهی و مردانه تبديل شد. تا چند سال پيش صدای كار دستگاه‌های شعربافی در بيش تر كوچه‌های يزد شنيده می‌شد. كارهای شعربافی متنوع و دست‌بافته‌های آن عبارت اند از: ترمه زری‌بافی، شمد، دستمال، مخمل، دارايی، چادرشب، قناويز و دندانی.
ترمه: ترمه‌بافی در استان يزد سابقه‌ای بيش از دويست‌و‌پنجاه سال دارد و همواره جزو سوغات مهم اين شهر و يكی از اقلام صادراتی آن بوده است. ترمه پارچه‌ای است در نهايت زيبايی كه تار آن از ابريشم طبيعی و پودش از ابريشم نخ، پشم و كرک الوان است. در گذشته ترمه را با دست می‌بافتند، از اين رو به آن «انگشت‌باف» نيز می‌گفتند. اما در حال حاضر توليد آن نيمه دستی است. انواع ترمه عبارتند از: شال چارقدی، شال بندی، شال راه‌راه، شال محرمات، شال اتابكی، شال كشميری، شال رضايی، شال اميری و شال يزدی. معروف‌ترين نقش‌های ترمه عبارتند از: طرح جام، بته كشميری، بته اژدری، رضا تركی، گلزار، قاب قرآن، خجسته،‌تاجی و نقوش جديد.
زری‌بافی: زری‌بافی از بافته‌های قديمی است كه قدمت آن به دوره ساسانيان می‌رسد. در گذشته مراكز عمده توليد آن شهرهای اصفهان، ابيانه، يزد و كاشان بود.
شمد: نوعی پارچه ابريشمی است كه به عنوان روانداز در فصل تابستان استفاده می‌شود. شمد اغلب دارای نقش‌های ساده و چهارخانه است.
دستمال: دستمال‌بافی در كارگاه‌های كوچک صورت می‌گيرد. دستمال يزدی در ابعاد و طرح‌های متنوع در تمام نقاط كشور خريدار دارد. معروف‌ترين طرح‌های دستمال يزدی عبارت اند از:عشايری، ابريشمی، مرسريزه. در حال حاضر، ماده اوليه اين بافته‌ها ابريشم مصنوعی (ويسكوز) است.

منبع

http://forum.gigapars.com

نوشته شده در جمعه دهم اردیبهشت ۱۳۸۹ساعت 13:22 توسط خانم میبدی| |

کریمیان

 

سعیده جلایی

افسانه حاجی

سمانه تقی پور

زهرا حاجی

مهناز شبانی

مرضیه غضنفری

سحر نقیبی

 

آثار دانش آموزان هنرستان هنر های زیبای میبد

 

دخترهای  گلم تو جشنواره شرکت کردند (با هزار امید و آرزو)اما متاسفانه داورای محترم حتی یکی از این کارها رو به عنوان برگزیده انتخاب نکردند

وقتی این خبر به دخترهای گلم رسید هیچی نگفتن و فقط دلشون شکست

آخه داورها یزدی بودند و برگزیده ها هم از یزد انتخاب شده بودند

دبیرها معترض بودند و شوکه شده بودند

امید واریم که مدیر محترم  هنرستان این قضیه رو پیگیری کنند

 

نوشته شده در دوشنبه سی ام فروردین ۱۳۸۹ساعت 22:16 توسط خانم میبدی| |

 

چه نیک است امروز تدبیر فردا ساختن ...

و چه شیرین، انتظار روئیدن دوباره ....

 

 

(شعری برای  فاطمه صالح مادری که تمام اعضای پسر مهندسش را که در حادثه ی پروژه ساختمانی مرگ مغزی شد اهدا نموددر ادامه مطلب میباشد)

 

پسرم ! آخرین ستاره من !

می روی از شبم به آسانی ...


ادامه مطلب
نوشته شده در چهارشنبه بیست و پنجم فروردین ۱۳۸۹ساعت 16:55 توسط خانم میبدی| |

 

در تعامل با محافظه کاری روسی و دیگر جنبش های انتزاعی، جنبش افراطی جدیدی به نام دی استیل در هلند شکل گرفت که هرگونه تلاش برای الهام از طبیعت در هنر را مردود می دانست (1931 - 1917). نظریه پردازان این سبک تلاش می کردند تا تمامی نشانه های احساسی و شخصی در هنر را حذف کنند و هنر را به شدت محدود به اصول بدیهی و ساختاری کنند. در نظر آنها آثار هنری قابل ساده شدن به فرم و رنگ هستند و رنگ ها نیز در حد سیاه و سفید و رنگ های اصلی باقی می مانند. این ساده سازی تا حدی پیش رفته است که حتی جهت های بصری را محدود به دو جهت افقی و عمودی می دانند و در آثار این سبک خطوط منحنی و مورب کمتر به چشم می خورند.

صندلی قرمز و آبی دی استیل

مقاله کامل را در ادامه مطلب بخوانید

 


ادامه مطلب
نوشته شده در یکشنبه بیست و دوم فروردین ۱۳۸۹ساعت 21:55 توسط خانم میبدی| |

تصویر اسبها رو از یه سایت دیگه آپلود کردم چون نمایش داده نمیشد

 ممنون که توجه میکنید

نوشته شده در شنبه بیست و یکم فروردین ۱۳۸۹ساعت 17:23 توسط خانم میبدی| |

http://www.axprint.com

 

عکس پرینت چیست ؟

سایت عکس پرینت سرویس اینترنتی ذخیره، اشتراک و چاپ عکسهای دیجیتال است که توسط شرکت مهندسی داده بان سامانه از گروه شرکتهای خانه چاپ و طرح ارائه می شود.

روال استفاده از سایت عکس پرینت به ترتیب زیر است:

۱٫ آپلود: ابتدا باید عکسهای خود را آپلود کنید. آپلود یعنی ارسال از طریق اینترنت. با امکاناتی که Axprint ایجاد کرده است صدها عکس را بدون دردسر می توانید آپلود کنید. وقتی عکسها را آپلود میکنید، می توانید آنهارا در یک سری آلبوم یا همان فولدر دسته بندی کنید و به هر یک اسم بدهید. Axprint عکسهای شما را بدون هیچ محدودیت زمانی و یا حجمی ، به مطمئن ترین روش نگهداری می کند .

۲٫ اشتراک: شما می توانید دوستان و خانواده را به سایت دعوت کنید و به طور اختصاصی یک آلبوم را با آنها به اشتراک بگذارید. اینگونه در یک فضایی امن و مطمئن از خاطرات خود لذت ببرید.

۳٫ سفارش دادن: در این مرحله با فراغ بال می توانید سایز، نوع و تعداد مورد نظر خود از عکس های خودتان و یا عکس هایی که دوستانتان برای شما به اشتراک گذاشته اند را انتخاب کنید و سفارش خود را ثبت کنید.

۴٫ پرداخت: در حال حاضر تنها روش پرداخت، پرداخت اینترنتی از طریق کارتهای عضو شبکه شتاب است. اگر کارت بانکی ندارید بهترین را تهیه کارتهای بدون نام -خرید هدیه- است که توسط بانک سامان صادر می شود. سایت -ایران پین- از توابع بانک سامان یکی از مراکز صدور است. اگر هم حوصله این دردسر ها را ندارید کافی است تا یک ایمیل به Axprint بزنید، Axprint ترتیب ارسال کارت را خواهد داد. برای خرید اینترنتی توسط کارت های عضو شتاب شما باید رمز اینترنتی کارت خود را از دستگاه های ای تی ام و یا شعب بانک صادر کننده کارت بگیرید.

۵٫ ارسال: عکسهای شما در ظرف بیست و چهار ساعت تحویل پست پیشتاز می شود. کد رهگیری مرسوله را در حسابتان وارد شده تا در قسمت پیگیری سفارش بتوانید مرحله به مرحله محموله خود را رهگیری کنید.

نوشته شده در پنجشنبه نوزدهم فروردین ۱۳۸۹ساعت 18:13 توسط خانم میبدی| |

نقاشیخط شیوه‌ای است در نقاشی مدرن و خوشنویسی معاصر ایرانی که به تدریج از در دهه سی و چهل خورشیدی توسط برخی از خوشنویسان و نقاشان ایرانی شکل گرفت و تاکنون به حیات خود در عرصه هنر معاصر ادامه داده و در بسیاری از کشورهای منطقه نیز پیروانی یافته است. آنان به ترکیبی از خطاطی و نقاشی دست زدند از این رو به این شیوه گاهی خطاشی و خط نقاشی هم می‌گویند.

هرچند جلوه‌هایی از نقاشیخط را در شیوه سنتی گلزار و یا در آثار هنرمندانی از دوره قاجار مانند ملک‌محمد قزوینی و یا اسماعیل جلایر می‌توان یافت اما شاید بتوان گفت مکتب سقاخانه در نقاشی معاصر ایران خاستگاه اصلی زیباشناسی و نوآوری معاصر، در خوشنویسی و پیدایش نفاشیخط بوده‌است. در دوران پس از انقلاب، خوشنویسی با اقبال زیادی از سوی جوانان مواجه شد آنان در عرصه‌های مختلف اعم از شیوه‌های سنتی و یا تلاش برای ایجاد خلاقیت‌های نوین با هم به رقابت پرداختند. در این عرصه روند نقاشیخط هم شاهد تجربه‌های متفاوت و گسترده‌ای شد.

فرامرز پیلارام، رضا مافی، حسین زنده‌رودی، نصرالله افجه‌ای و محمد احصایی در پیدایش و پیشبرد این هنر در ایران موثر بوده‌اند.

برخی محمد احصایی را بنیانگذار نقاشیخط در ایران می‌دانند چرا که او از حروف به عنوان وسیله‌ای برای بیان استفاده کرد.او که خوشنویسی توانا بود و در کار نقاشیخط و ارائه و توسعه آن بیش از دیگران پایمردی کرد و تاکنون در عرصه داخلی و بین المللی درخشیده‌است

منبع ویکی‌پدیا

 

 

 

 

نوشته شده در پنجشنبه نوزدهم فروردین ۱۳۸۹ساعت 17:42 توسط خانم میبدی| |

یکی از دانش آموزان گلم لطف کرده و برام این تصوبر رو فرستاده وگفته

سیزده بدر مبارک 

با تشکر از دختر گلم

 ايرانيان قديم پس از دوازده روز جشن گرفتن و شادي کردن که به ياد دوازده ماه سال است، روز سيزدهم نوروز را که روز فرخنده ايست به باغ و صحرا مي رفتند و شادي مي کردند و در حقيقت به اين ترتيب رسمي بودن دورهً نوروز را به پايان ميرسانيدند

نوشته شده در جمعه سیزدهم فروردین ۱۳۸۹ساعت 20:35 توسط خانم میبدی| |

وریس(کارت)بافی

يكي از هنرهای دستی درایران "كارت بافي" يا "نوار بافي "است. نوار، دست بافتي است كه به طور عمده از كامواي سياه و نخ هاي گلابتون تهيه مي‌شود و براي تزيين لباس مانند سرآستين و دور يقه و هم چنين دور قاب آيينه، قاب قيچي، قاب شانه و غيره به كار مي‌رود.
كارت بافي در ميان برخي عشاير به "وريس بافي " معروف است.
در نقش هاي باز مانده از مصر باستان چون كمربند "رامسس " كه در موزه لندن نگهداري مي‌شود، آثاري از هنر نوار بافي را مي‌توان ديد.
همچنين تابلويي از حضرت مريم (ع) وجود دارد كه وي را در حال نوار بافي نشان مي‌دهد. اين تابلو در موزه "ويكتورياي " لندن قرار دارد.
براي بافت اين نوع نوار عموما از كامواي سياه و گاه از رنك سفيد در قسمت‌هايي از طرح و نخ هاي گلابتون طلايي و نقره اي كه در بين اهالي منطقه به "سيم" شهرت دارد استفاده مي‌شود. ابزار مورد نياز براي نوار بافي"كارگاه بافت " و "شانه " است.

"كارگاه " از دو ميله چوبي و يك پايه كه در بخش بالايي هر دو ميله شياري به عرض و عمق يك سانتيمتر وجود دارد، تشكيل شده است.
"شانه" نيز چوبي است و داراي هفت الي هشت دندانه "قيبه " است كه با طرح تناسب دارد.در دندانه‌ها سوراخ‌هايي براي عبور ميله وجود دارد تا به هنگام بافت مانع از خروج تارها از شانه شود.
قبل از بافت نوار، بايد تارها (چله كشي ) آماده شوند در اين مرحله تعداد تارها براساس طرح تعيين شده و در قالب طرح‌ها از پانزده نخ استفاده مي شود كه به موازات هم قرارمي گيرد، در نهايت سر تارها را به هم مي بندند تا از يكديگر باز نشوند.
پس از آماده سازي تارها سر تار را در يك شيار (ميله چوبي ) و انتهاي آن را در شيار بعدي محكم مي‌بندند. آنگاه متناسب با هر طرحي تعداد تارهايي را كه بايد از بين دندانه هاي شانه عبور كنند مشخص مي‌شود و سپس براي نقش اندازي ، سيم يا گلابتون را سه لا كرده و به دور تار بسته و براساس طرح مورد نظر آن را از بين تارها عبور مي‌دهند.
به اين ترتيب نقش بنابر نحوه بافت گلابتون ايجاد مي‌شودكه هر كدام اسامي خاصي نظير "دو گلي "، "ولولك "، "اريب "، "توفسياه "، "كله قندي "،"ماه وستاره " دارند.
در بافت توفسياه از گلابتون استفاده نمي‌شود و همچنين در بافت دوگلي، نخ سفيد به كار مي‌رود اما در ساير طرحها فقط كامواي سياه و نخ گلابتون كاربرد دارد.
اين نوارهاي زيبا غالبا در لباس محلي زنان منطقه علي آباد كتول براي تزيين بكار مي‌رود.هم چنين دور كلاه، سرآستين ، دور يقه، حاشيه پيراهن،دامن، دور جليقه يا كت و در ساير محصولات همچون حاشيه قاب قيچي ، قاب مهر، كيسه پول، كيسه اسفند، قاب عكس، قاب ساعت، قاب شانه كاربرد دارد.
 
معرفی سایت مرتبط
http://www.soomak.ir/tasavir/
 
نمونه تصاویری از نوار بافی
 
نمونه تصاویری از نوار بافی
 
نمونه تصاویری از نوار بافی
 
منبع تصاویرhttp://www.soomak.ir/tasavir/
نوشته شده در جمعه سیزدهم فروردین ۱۳۸۹ساعت 20:17 توسط خانم میبدی| |

خواستم چند جمله در مورد نظر شخصیم در رابطه با عکاسی بنویسم اما ..باشه برای بعد

 

دوستان این آدرس : آژانس عکس ایران

http://www.iipa.ir/index?p=1

و عکاسی حرفه ای

http://www.akkasee.com/

و این یکی هم وبلاگ سعید با عنوان لذت عکاسی

از هر چه بگذريم سخن عكس خوش تر است

http://fotoography.blogfa.com

 

و عکاسی آسیا

http://www.akkasi.asia/

 

توی این سایت هم نوشته عکس های هنری

http://www.pix2pix.org/show.php?ID=345

اما تعجب میکنم این عکسها از چه نظر هنری انتخاب شدند

مثلا این عکس

به نظر میاد عکس مونتاژشده باشه

چون آب زیر پای این شخص هیچ حرکتی نداره

 و طبیعتا باید جای پا ی سوژه و قطرات آبی که به هوا پخش شده اند رو میدیدیم

خودتون قضاوت کنید

 و این هم سایت  کلمات کافی نیستند

http://www.8pmdaily.com

بیشتر عکساش آماتوره و تفکر خاصی توی عکس دیده نمیشه و فقط عکس ها گرفته شده اند که ما ببینیم همین و بس

از بین عکساش این دوتا رو انتخاب کردم ببینید

Muse du Louver

Dead Squirrel

 

نوشته شده در پنجشنبه دوازدهم فروردین ۱۳۸۹ساعت 17:13 توسط خانم میبدی| |

 

عید و تعطیلات جالب تر میشه با مسافرت به شهرهای قشنگ ایران

یکی از دوستان عزیز از سفر برگشته و برام چندتا عکس از سفرش به اصفهان فرستاده

این یکی از عکس هاست

 

نوشته شده در یکشنبه هشتم فروردین ۱۳۸۹ساعت 13:26 توسط خانم میبدی| |

"Morning Luster I" Framed Print

http://www.art.com

 

نوشته شده در شنبه هفتم فروردین ۱۳۸۹ساعت 19:14 توسط خانم میبدی| |

 

 

 

 

 

http://redleavescard.en.made-in-china.com/product/RbnQXSEcOhWp/China-Handmade-Gift-Bag-PS0907-01-02-.html

نوشته شده در شنبه هفتم فروردین ۱۳۸۹ساعت 19:11 توسط خانم میبدی| |

یکی از اساتید ترم پیش فرمودند وقتی توی اینترنت دنبال ملبی میگردید ترجمه انگلیسی اون کلمه رو هم جستجو کنید

البته بیشتر اساتید سفارش میکنند  به دیدن تصاویری از آثار هنری و صنایع دستی دنیا توی اینترنت و......که در دسترس تر هستند.برای اینکه دیدن آثار دیگران به ما گوشزد میکند که برای پیشرفت چقدر باید تلاش کنیم

 

 

 

 

 

 

 

و................

 سال گذشته کارگاه شیشه داشتیم اما ........دستگاه تراش شیشه بود و استاد امان عزیز به ما ویترای و نقاشی پشت آیینه یاد دادنذ و البته معرق شیشه هم یا دادند ولی با سوختن دستگاه متوقف شدیم

اینها رو که میبینم که تا این حد ظریف و زیبا هستند یاد این میافتم که استاد امان تصمیم داشتند بهمون یاد بدهند اما یادم نیست که چرا یاد ندادند

شاید مثل همیشه ساعات کلاس کم بود

 

نوشته شده در شنبه هفتم فروردین ۱۳۸۹ساعت 18:31 توسط خانم میبدی| |

 

 

 

http://baobin.en.made-in-china.com/product/eMhmVqaUXLWs/China-Flower-Jewelry-Keychain-FKC107-.html

 

 

نوشته شده در شنبه هفتم فروردین ۱۳۸۹ساعت 18:25 توسط خانم میبدی| |

ترم پیش کارگاه قالی بافی داشتیم

و با گره ترکی (آذری)آشنا شدیم

داشتم دنبال یه مطلب جالب میگشتم تا ذهن خسته ام رو آروم کنه

آخه تعطیلات عید نوروز نظم ذهن منو به هم ریخته..

بگذریم

شایدم دلم برای دانش آموزانم تنگ شده.

 

برای خواندن کامل مقاله ادامه مطلب را کلیک کنید

 

در موسیقی همانند هنر فرش خلاقیت های هنرمند در دو مسیر شکل می گیرد. در واقع خط افقی ملودی و خط عمودی ترکیب اصوات مختلف را شکل می دهد و جذبه های خلاقه در هر دو وجه را به مخاطب منتقل می سازد. در فرش نیز چنین است یعنی ما یک تار داریم و یک پود و بر روی آن با نخ های دیگری دانه دانه اشکالی را ایجاد می کنیم و با رنگ های متفاوت که می تواند نمادی از سازبندی در موسیقی شناخته شود، خلاقیت هنری در این اثر تکمیل می شود.

 

 


ادامه مطلب
نوشته شده در شنبه هفتم فروردین ۱۳۸۹ساعت 18:10 توسط خانم میبدی| |

 

1- حدود سال 400 قمری ، مدرسه شیخ الاسلام اعظم ...یوسف یزدی ، در داخل شهرستان فهادان احداث گردید. 1000 سال
2- قبه ابو یعقوب و ابو اسحق دوازده امام ، در سال 429 قمری بنا گردید . فهادان 1000 سال.
3- مدرسه فخریه - به سال 520 قمری کتابخانه مدرسه فخریه ،تاُ سیس گردید. ... . 900 سال قبل.
4- کیا شجاع ،در محله سر ریگ طرح مدرسه و کتابخانه ای ،عالی در حدود سال 520 قمری انداخت. 900 سال قبل.
5- ایجاد مدرسهُ دو مناره ، توسط ابو جعفر علاء الدوله گرشاسب است ، که در سال 523 قمری ، آنرا به اتمام رسانید . خود او نیز به پاس احترام ، همانجا مدفون گردید. حدود 900 سال پیش .
6- در سال 590 هجری ،اتابک سام در مدرسه خود ساخته دفن گردید . حدود 850 سال قبل ، مدرسه اش احداث شده باشد.
7- در بین سنه 604 الی 615 ، بنای مدرسهُ ورداندوز،به اتمام رسید. قریب 810 سال قبل.
8- به سال 610 قمری ، معزالدین کیکاووس ،مدرسهُ نیکوئی ،در وسط شهر بنا ساخت . حدود 810 سال پیش.
9- بنای مدرسه حول وحوش 623 الی 626 قمری ، توسط سلطان قطب الدین. قریب 800 سال قبل. مدرسه صفوتیه .
10 بنای مدرسه و کتابخانه ،در خارج شهر واقع در سر ریگ به سال 624 قمری توسط امیر غیاث الدین علی . حدوداُ 800 سال قبل.
11- بنای مدرسهُ عالی، جنب مدرسه رکنیه به سال 626 قمری توسط سلطان محمود شاه. قریب 800 سال پیش.
12- به سال 631 قمری ،بنای مدرسه ضیائیه ،توسط مولانا ضیاءالدین حسین رضی بن شرف الدین علی بنا شد. قریب 800 سال
13- مدرسه شیخ احمد فهادان ، حدود سال 700قمری ، بنا گردید. قریباُ 700 و اندی ،سال قبل.
14- مدرسه شهاب الدین قاسم ،به سال 701 قمری افتتاح گردید. قریب700 سال
15- تاُ سیس مدرسه حافظیه ،به سال712 ، توسط حافظ رازی. حدود 700 سال پیش.
16- مدرسه حافظیه نوغاباد اهرستان ، به امر امیرزاده اسکندر،به سال 712 ،بنا گردید. قریباُ 700 سال قبل.
17- امیر شرف الدین مظفر ،به سال713 قمری ،در مدرسه مظفریه میبد ،دفن گردید. عمرمدرسه قریب 750 سال.
18- مدرسهُ رشیدیه ،به سال 725 قری ،که بانی آن خواجه رشید الدین فضل ا...همدانی است. ختم گردید. حدود 700 سال قبل.
19- مدرسه وبیت الادویه دوا خانه ،کمالیه، به همت کمال الدین ابوالمعالی....در سال 720 کامل شد. قریب 700 سال.

20- به سال 725 قمری مدرسه و رسد خانه رکنیه ،توسط امیر رکن الدین قاضی ،بنا گردید. حدود 700 سال قبل.

21- مدرسه حسینیان گنبد هشت،به سال726 توسط امیر شرف الدین حسین ،بنا گردید. قریب 700 سال پیش.
22- اتمام مدرسه شمسیه دارالسیاده،به سال 727 واقع در محله چهار مناره.حدود 700 سال قبل.
23- مدرسه میر آخوریه امیرآخر، توسط محمود بن قاسم امیر آخر ،به سال 729 ،بنا گردید. حدود 700 سال.
24- به سال 734 قمری مدرسه عبد القادریه ، توسط عبد القادربن محمد بن سدید ، به ختم کمال رسید. قریب 700 سال قبل.
25- در سال 737 قمری ،مدرسه اصیلیهُ دهوک ،خارج حصار،توسط خواجه اصیل الدین ... دائر گردید. حدود 700 سال.
26- مدرسه صاعدیه ،در سال762 ،توسط خواجه رکن الدین ، صاعد وزیر ،بنا گردید.قریب 700سال.
27- مدرسه غیاثیه ، به سال767 بنا گردید. حدود 700 سال قبل
28-29- به سال 776 اتمام بنای 2 مدرسه عالی نصرتیه، توسط شاه نصر الدین یحیی. قریب 650 سال قبل.
30- بنای مدرسه خاتونیه ،به داخل شهر،در سال780 ،توسط خواهر شاه منصور و شاه یحیی مظفر. حدود 650 سال.
31- مدرسه خانزاده خاتون،به سال786 قمری،توسط خانزاده خاتون دختر مبارزالدین محمد،بنا گردید. قریب 650 سال قبل.
32- به سال 787 ،مدرسه قطبیه ،مشهور به حاجی عماد ،به اتمام رسید. حدود 650 سال .
33- مدرسه ابو المعالی به سال 787 ،توسط خواجه ابوالمعالی ،به اتمام رسید. قریب به 650 سال پیش.
34- در سال 787 ،مادر شاه یحیی مظفر ،مدرسه خاتونیهُ دیگری بساخت. حدود 650 سال قبل.
35- بنای مدرسه خانقاه ،به سال 787 ، به اتمام رسید. قریباُ 650 سال قبل.
36- بنای مدرسه ضیائیه دار الصفا ،صفائیه سر پلوک ،توسط خواجه قطب الدین محمود به سال 832 . حدود 600سال
37- اتمام بنای مدرسه یوسف چهره ،به سال 834قمری ،وقوع یافت. قریب 600 سال قبل.
38- در سال 842 ،خواجه زین الدین ،مدرسه عالی بساخت ،به نام مدرسه باوردیه. حدود 600سال قبل.
39- مدرسه مسدس ،به سال854 ،خواجه احمد فراش از ملازمان سلطان محمد تیموری، بنا نمود. قریب 600سال پیش.
40- مدرسه معینی ، به سال 861 قمری ، در محله تازیان،به اتمام رسید.حدود 600سال.
__ دوره خاموشی و خمودگی رونق علم، از سال860 هجری قمری ، تا سال 1200 هجری قمری : در لابلای تاریخ ، شاید به ندرت ، به ساخت وتاُ سیس مدرسه ای ، در این دوران دست یابیم ، که هیج !!! .
هنوز بر خورد میکنیم ،که
در سال 1080 قمری ،آثار خواجه رشید الدین ،مانند مدرسه و...مخروبه ای بیش نیست!!!. و... یعنی حدود 350 سال ، انزوای علم و بصیرت.

41-مدرسه شفیعیه، در میدان خان ، در دوره شاه سلیمان صفوی ، به سال 1102 بنا شده است . قریب300 سال قبل!!!.
42- بنای مدرسه خان،به سال 1186 قمری ،به احتمام محمد تقی خان.حدود 240 سال پیش.
43- تعمیر مدرسه محسنیه ؟؟؟، همان مدرسه قادریه است ،که مرمت شد.به سال 1218 قمری . حدود 210 سال قبل.
44-به سال 1240 مدرسه شازده ،توسط شاهزاده محمد ولی میرزا ،بنا ولی بعداُ،مبدل به نوانخانه شد. قریب 190 سال قبل.
45- کتابخانه عمومی سر یزدی به حدود سال 1190 هجری بنا گردید. حدوداُ 240سال.
46- کتابخانه سید کاظم یزدی ، حدود سال1200 هجری ؟ بنا گردید. قریب 230 سال قبل.
47- کتابخانه شخصی معینباغ معین، در اواخر قاجار ، با فوت موُ سس آن ، از بین رفت. قریب100 سال.
مدارس به سبک جدید: مرحوم فتح ا... مشیرالممالک ، حاکم یزد ، اول مدرسه جدید را در یزد دائرنمود.و شروعی بود ، برای باز گرداندن آب رفته به جوی.
48- مدرسه مشیریه ،که بانی آن مشیر الممالک به سال 1325 قمری ،دائر کرد.حدود 103 سال قبل
49- مدرسه نصرتیه ، که بانی آن ،سردار جنگ ...قشقائی به سال 1327 قمری ،دائر کرد. قریب 101سال.
50- مدرسه خسروی 1285 شمسی.

51- تاُ سیس اداره فرهنگ یزد.به سال 1332 قمری .

52- تا سیس مدرسه هدایت ، به سال 1340 قمری.

53- تا سیس آموزشگاه مارکار، به سال 1340 قمری.

54- تاسیس مدرسه اسلام ،1340

55- مدرسه تدین . و....

56- تاسیس مدرسه دخترانه ماهیاری قاسم آباد.1342 قمری.
 
 
برگرفته از وبلاگ http://fahadanyazd.blogfa.com
نوشته شده در شنبه هفتم فروردین ۱۳۸۹ساعت 12:47 توسط خانم میبدی| |

اسامی ماههای سال در تقویم های مختلف

هجری شمسی:
فروردین, اردیبهشت, خرداد, تیر, مرداد, شهریور, مهر, آبان, دی, بهمن, اسفند.


میلادی:
ژانویه, فوریه, مارس, آوریل, مه, ژوئن, ژوئیه, اوت, سپتامبر, اکتبر, نوامبر, دسامبر.

هخامنشی:
چمن آرا, گل آور ,جان پرور, گرما خیز, آتش بیشه, جهان بخش, دژخوی, باران خیز, اندوه خیز, سرماده, برف آزر, مشکین فام.

هجری شمسی به عربی:
حمل(بره), ثو ر( گا و), جوزا(دوقلو), سرطان(خرچنگ), اسد(شیر), سنبله(خوشه گندم), عقرب, میزان(ترازو), قوس(كمان), جوی(بزغاله), دلو(ظرف آب), حوت(ماهی).

رومی:
آزار, نیسان, ایتار, خریزان, تموز, آساماه, ایلول, تشرین اول, تشرین آخر, كانون اول, كانون آخر, شباط.

تركی:
بیرنجی, ایكنده, اوچنچی, درطونچی, بشنچی, آلتنجی, یدنجی, سكنجی, طوقونجی, اوئونجی, اون بیرنجی, حفشاط.

نوشته شده در چهارشنبه چهارم فروردین ۱۳۸۹ساعت 23:56 توسط خانم میبدی| |

 

- قانون جذب راز بزرگ زندگی است.

- قانون جذب می گوید كه هر چیز چیزهای شبیه خودش را جذب می كند. بنابراین وقتی به چیزی فكر می كنی، افكار مشابه آن چیز را هم به طرف خودت جذب می كنی.

- افكار خاصیت مغناطیسی و فركانس دارند. وقتی فكر می كنی،‌افكارت را به جهان خارج می فرستی و آن ها با خاصیت مغناطیسی تمام چیزهای مشابهی را كه از نظر فركانس با آن یكی هستند به خود جذب می كنند. هر فكری كه از ذهن خارج شود دوباره به منبعش برمی گردد و این منبع خود تو هستی.

- تو مثل یك برج فرستنده امواج تلویزیونی هستی و با فكرهایت فركانسی را پخش می كنی. اگر می خواهی چیزی را در زندگی ات عوض كنی. باید با تغییر دادن فكرهایت فركانس را عوض كنی.

- فكری كه الان در سر داری زندگی آینده ات را می سازد. تو زندگی ات را با فكرهایت می سازی. چیزی كه بیشتر به آن فكر می كنی یا بیشتر روی آن تمركز می كنی به شكل زندگی تو ظاهر می شود.

- افكارت واقعیت پیدا می كنند.

 

- قانون جذب یك قانون طبیعی است و مثل جاذبه بی طرف است.

- هیچ چیز نمی تواند وارد زندگی تو شود مگر این كه با فكر كردن مداوم آن را به زندگی ات وارد كنی.

- برای این كه بدانی داری به چه چیزی فكر می كنی، از خودت بپرس كه چه احساس داری. احساسات ابراز با ارزشی هستند كه فوراً به ما می گویند به چه چیزی فكر می كنیم.

- داشتن احساس بد و افكار خوب در آن واحد غیر ممكن است.

- افكار تو فركانس امواجی را كه به اطراف می فرستی تعیین می كنند و احساساتت فورا به تو می گویند روی چه فركانسی هستی. وقتی احساس بدی داری، روی فركانسی هستی كه چیزهای بد بیشتری را به طرف تو جذب می كند. وقتی احساس خوبی داری. چیزهای خوب بیشتری را با قدرت به طرف خودت جذب می كنی.

- احساس عشق بالاترین فركانسی است كه می تواند منتشر كنی. هرچه بیشتر احساس عشق كنی و عشق بیشتری را منتشر كنی، قدرت بیشتر به دست می آوری.

 

- قانون جذب، مانند غول چراغ جادو،‌ تمام خواسته های ما را برآورده می كند.

- با استفاده از فرآیند خلاق در طی سه مرحله می توانی چیزی را كه می خواهی خلق كنی: 1- مطرح كردن 2- باور داشتن 3- احساس كردن.

- «خواستن» آرزویت از دنیا به تو این فرصت را می دهد كه در مورد خواسته ات روشن شوی. وقتی از نظر ذهنی روشن باشی كه چه می خواهی، در حقیقت خواسته ات را مطرح كرده ای.

- منظور از «باور داشتن» این است كه با تمام وجود، چه در رفتار، چه در گفتار و چه در افكار، اطمینان داشته باشی كه چیزی را كه درخواست كرده ای همین حالا به دست آورده ای. وقتی فركانس «دریافت كردن چیزی» را صادر می كنی، قانون جذب تمام افراد، موقعیت ها و اتفاق ها را برای برآورده كردن خواسته ات فعال می كند.

- «دریافت كردن» خواسته یعنی این كه احساساتت در مورد آن خواسته درست مانند وقتی باشد كه آن را واقعا دریافت می كنی. یعنی واقعا احساس كنی كه آن چیز دیگر مال توست. «داشتن احساس خوب» تو را روی فركانس چیزی كه می خواهی قرار می دهد.

- برای كم كردن وزن، روی «كم كردن وزن» تمركز نكن. به جای آن روی وزن ایده آلت تمركز كن. «داشتن وزن ایده آل» را با تمام وجود احساس كن. آن وقت است كه وزن ایده آلت را به سوی خودت جذب خواهی كرد.

- دنیا برای عملی كردن خواسته تو به زمان نیاز ندارد. برای دنیا آشكار كردن یك میلیون دلار همان قدر آسان است كه آشكار كردن یك دلار.

- خواستن چیزهای كوچكی از قبیل یك فنجان قهوه یا جای پارك راه آسانی برای تجربه كردن عملی قانونی جذب است. با تمام قدرت اراده كن كه چیزهای كوچك را جذب كنی. وقتی بفهمی كه چه قدرتی برای جذب خواسته هایت داری، به سمت خلق چیزهای بزرگ تر كشیده می شوی.

- روز خودت را پیشاپیش خلق كن. برای این كار به این فكر كن كه می خواهی روزت چه طور بگذرد. با این كار زندگی ات را آگاهانه خوای ساخت.

 

- انتظار نیروی جذب كننده قدرتمندی است. انتظار چیزهایی را داشته باش كه می خواهی و انتظار چیزهایی را كه نمی خواهی نداشته باش.

- سپاس گزاری و قدردانی نیروی قدرتمندی برای تغییر دادن انرژی توست و نعمت های بیشتری را وارد زندگی ات می كند. به خاطر نعمت هایی كه در حال حاضر داری خدا را شكر كن تا چیزهای خوب بیشتری را جذب كنی.

- تشكر و قدردانی پیش از دریافت چیزی كه می خواهی اشتیاقت را بیشتر می كند و در نتیجه برای دریافت آن پیام قدرتمندتری به هستی می فرستی.

- تجسم یعنی این كه در ذهنت خودت را تصور كنی كه در حال لذت بردن از چیزی هستی كه آرزویش را داری. وقتی تجسم می كنی، افكار و احساسات قدرتمندی در وجودت شكل می گیرد انگار به آرزویت رسیده ای. سپس قانون جذب آن چه را در ذهنت مجسم كرده ای به صورت واقعیت به تو می گرداند.

- اگر می خواهی از قانون جذب به نفع خودت استفاده كنی، باید مدام آن را به كار ببری، نه برای مدت كوتاهی.

- هر شب قبل از خواب به اتفاقاتی كه در طور روز برایت افتاده فكر كن. و هر رویداد یا لحظه ای را كه دلخواهت نبوده به شكل دلخواه در ذهنت بازسازی كن.

 

- برای جذب پول به ثروت فكر كن. اگر همه حواست متوجه كمبود پول باشد، غیرممكن است بتوانی پول بیشتری را جذب زندگی ات كنی.

- خوب است قوه تخیلت را به كار ببری و طوری رفتار كنی كه انگار همین حالا پولی را كه می خواهی داری. طوری رفتار كن كه انگار ثروتمند هستی تا احساس بهتری نسبت به پول پیدا كنی. وقتی احساس بهتری نسبت به پول داشته باشی، پول بیشتری را به خودت جذب می كنی.

- همین لحظه شاد بودن سریع ترین راه جذب پول به زندگی ات است.

- هدفت این باشد كه به هر چه دوست داری نگاه كنی و بگویی: «كاری نداره . من می تونم بخرمش.» با این كار طرز فكرت را تغییر میدهی و نسبت به پول احساس بهتری پیدا می كنی.

- پولت را به دیگران ببخش تا پول بیشتری به زندگی ات بیاید. وقتی در مورد پول دست و دل باز باشی و پولت را با دیگران قسمت كنی،‌ در واقع داری به دنیا می گویی: «من كلی پول دارم.»

- مدام تجسم كن كه چك دریافت می كنی.

- سعی كن در ترازوی ذهنت كفه ثروت سنگین تر باشد. به ثروت فكر كن.

 

- وقتی می خواهی با دیگران ارتباط برقرار كنی، باید مطمئن شوی كه افكار ، حرف ها،‌كارها و محیط اطرافت در تضاد و تعارض با خواسته ات قرار نگرفته اند.

- به نیازها و خواسته های خودت رسیدگی كن تا وقتی نیازهای خودت را برآورده نكنی،‌نمی توانی به دیگران كمك كنی.

- به خودت احترام بگذار و عشق بورز تا كسانی را كه به طرف خودت جذب كنی كه دوستت دارند و برایت احترام قائلند.

- وقتی احساس بدی نسبت به خودت داری،‌از ورود عشق به درونت جلوگیری میكنی و در عوض موقعیت ها و افرادی را به طرف خودت جذب می كنی كه احساس بد تو را بیشتر می كنند.

- اگر همه حواست را متوجه ویژگی های مثبت وجودت كنی،‌قانون جذب خصوصیات بی نظیر دیگرت را آشكار خواهد كرد.

- اگر می خواهی رابطه مفید و موثری داشته باشی، به جای گله و شكایت فقط به ویژگی های ارزشمند طرف مقابلت فكر كن. وقتی به ویژگی های مثبت دیگران توجه می كنی، بیشتر از آن ویژگی ها بهره مند می شوی.

 

- تاثیر دارو نما نمونه ای عملی از قدرت قانون جذب است. وقتی بیمار واقعا باور دارد كه دارونما شفابخش است، به چیزی كه به آن معتقد است می رسد و درمان می شود.

- «تمركز روی سلامتی كامل» كاری است كه همه ما می توانیم از درون انجام بدهیم، صرف نظر از این كه دور و برمان چه می گذرد.

- خنده شادی می آورد، افكار منفی را از بین می برد و معجزه آسا بیماری ها را درمان می كند.

- بیماری با فكر و توجه بیش از حد به آن در بدن ماندگار می شود. اگر حالت زیاد خوب نیست، لازم نیست در موردش با دیگران حرف بزنی،‌ مگر این كه دنبال درد و بیماری بیشتر باشی. وقتی به حرف های مردم در مورد مریضی شان گوش می كنی،‌انرژی بیماری شان را افزایش می دهی. به جای این كار موضوع صحبت را عوض كن و درباره چیزهای خوب حرف بزن و با قدرت روی سلامتی آن ها تمركز كن.

- باورهایی كه در مورد پیری و فرسودگی و بیماری های مختلف می زنند گوش نكن. حرف های منفی برایت هیچ سودی ندارند.

 

- هر چه بیشتر در برابر چیزی مقاومت كنی، بیشتر آن را جذب می كنی. اگر می خواهی چیزی را تغییر بدهی، به درونش نفوذ كن و با افكار و احساساتت پیام جدیدی را به دنیا بفرست.

- تو نمی توانی با تمركز روی چیزهای منفی، دنیا را تغییر بدهی. وقتی حواست را متوجه حوادث و اتفاقات بدی كه در دنیا می افتد می كنی، نه فقط اوضاع را بدتر می كنی بلكه روی زندگی ات هم اثر منفی می گذاری.

- به جای توجه كردن به مشكلات دنیا توجه و انرژی ات را صرف عشق، اعتماد، وفور نعمت، صلح كن.

- هیچ وقت منبع چیزهای خوب تمام نمی شود چون به اندازه كافی برای همه وجود دارد. هدف زندگی وفور و فراوانی نعمت است.

- تو می توانی با فكر و احساسات به منابع نامحدود نعمت دست پیدا كنی و آن را تجربه كنی.

- هر چیز در این دنیا را تحسین كن و برای همه آرزوی بركت و نعمت كن. با این كار تمام افكار منفی و ناسازگاری هایت را از بین می بری و امواجت را روی بالاترین موج عالم، یعنی عشق، تنظیم می كنی.

- همه چیز انرژی است. تو یك توده متراكم انرژی هستی بنابراین می توانی هر چیزی را كه می خواهی به طور الكتریكی تحریك كنی كه به سمت تو جذب شود یا انرژی الكتریكی خود را طوری تنظیم كنی كه به سمت آن چیز بروی.

- تو یك موجود غیر مادی هستی. تو انرژی هستی و انرژی نمی تواند، به وجود بیاید یا از بین برود، فقط تغییر حالت می دهد. بنابراین حقیقت وجود تو همیشه بوده و همیشه خواهد بود.

- دنیا از فكر تشكیل شده است. ما نه تنها خالق سرنوشت خود بلكه آفریننده سرنوشت جهان هستیم.

- یك منبع نامحدود از افكار و رویدادهای مختلف در اختیار توست. تمام دانش ها، كشف ها و اختراعات به صورت بالقوه در ذهن بیكران هستی وجود دارند و منتظرند تا ذهن بشر آن ها را استخراج كند. همه چیز در ضمیر تو وجود دارد.

- همه ما به هم وصلیم، همه ما یكی هستیم.

- خودت را از دست سختی ها و مشكلات گذشته، ناهنجاری های فرهنگی و باورهای نادرست اجتماعی رها كن. تو تنها كسی هستی كه می توانی آن زندگی را كه شایسته اش هستی به وجود بیاوری.

- یك راه میان بر برای رسیدن به آرزوهایت این است كه به چیزی كه می خواهی به عنوان واقعیت محضی كه وجود دارد نگاه كنی.

- قدرت تو در افكار توست بنابراین یادت باشد همیشه هوشیار باشی و مراقب باشی كه به چه چیزی فكر می كنی. به عبارت دیگر «یادت باشد كه یادت نرود».

 

- تو باید تخته سیاه زندگی ات را با آنچه می خواهی پر كنی.

- تمام چیزی كه الان به آن احتیاج داری این است كه احساس خوبی داشته باشی.

- هرچه از نیروی درونی ات بیشتر استفاده كنی، نیروی بیشتری در درونت كشف خواهی كرد.

- وقت دریافتن عظمتت همین حالاست.

- ما در میانه یك عصر پرشكوه هستیم. به محض اینكه از بند افكار محدود كننده خلاص شویم،‌ عظمت واقعی بشر را در هر زمینه ای از خلقت خواهیم دید.

- كاری را كه دوست داری انجام بده. اگر نمی دانی لذت واقعی تو در چیست، از خودت بپرس: «چه چیزی به من لذت می دهد؟» وقتی خود را برای انجام كاری كه برایت لذت بخش است متعهد می كنی، آبشاری از چیزهای لذت بخش به زندگی ات سرازیر می شود چون تو امواج لذت را به اطرافت می تابانی.

- حالا كه دانش راز را فرا گرفتی، بستگی به خودت دارد كه چطور از آن استفاده كنی. هر چیزی و كاری كه انتخاب كنی حق با توست. همه قدرت متعلق به توست.

 

خلاصه كتاب راز اثر: راندا برن ترجمه اسماعیل حسینی انتشارات راشین چاپ 1386

 برگرفته از وبلاگhttp://hamyari200.mihanblog.com

نوشته شده در دوشنبه دوم فروردین ۱۳۸۹ساعت 13:30 توسط خانم میبدی| |

نوروز مبارک

امیدوارم سال خوبی در پیش رو داشته باشیم

این لینک محاسبه را از این سایت برداشتم

 

http://forum.p30pedia.com

برای محاسبه تبدیل تاریخ تولد خود به میلادی و یا شمسی اینجا کلیک کنید .

نوشته شده در یکشنبه یکم فروردین ۱۳۸۹ساعت 20:13 توسط خانم میبدی| |

با اینکه خیلی مثل سابق هیجان ندارم برای نوروز و سال نو و....اما خیلی خوشحالم که سال۸۸تموم شد.

امیدوارم سال ۸۹ سال بهتری باشه هم برای من

 هم برای شما دوستان و دانش آموزای گلم

عید نوروز noruz

 

نوشته شده در یکشنبه یکم فروردین ۱۳۸۹ساعت 6:13 توسط خانم میبدی| |

ویژگیهای یک چوب مناسب برای منبت کاری:

- رنگ مناسب و زیبا
- در عین نرم بودن بافت محکمی داشته باشد.
- تا حد امکان گره کمتری داشته باشد
- مقاوم در برابر سایش و کنده کاری


مراحل کار:
منبتکاری ایجاد نقشهای برجسته و یا عمیق روی چوب می باشد.
در منبت کاری کنده کاری و خالی کردن زمینه باید در جهت رگه ها(راه چوب) باشد تا برداشتن زمینه توسط چاقو یا مغار(قلم) راحتتر صورت گیرد ابتدا طرح مورد نظر توسط کاربن روی چوب آورده می شود، سپس برش اولیه با تقه زدن بر روی خطوط طرح توسط چاقوی منبت انجام می شود. بعد از اینکه تمام طرح برش خورد شروع به خالی کردن زمینه به عمق 1 الی 3 میلیمتر می کنیم. هرچه فاصله عمقی زمینه با طرح بیشتر باشد طرح مورد نظر برجسته تر و زیباتر خواهد بود. وقتی که طرح و زمینه کاملاً از هم جدا شد با چاقو یا قلم های ریزتری فرم دهی طرحها را انجام می دهیم و پس از یکدوره سنباده کشی با قلمهای کاملاً ظریف نقوش روی طرحها را تکمیل می کنیم. نکته قابل توجه در طول کار منبت تیز بودن ابزار برش می باشد. هر چند وقت یکبار تیغه را با سنگ نفت تیز می کنیم تا برشهای نرمی روی کار داشته باشیم. در صورت کنده شدن بخشی از طرح و معیوب شدن کار، می توانیم قطعه جدا شده از طرح را با چسب چوب در جای خود بچسبانیم و روی کار را سنباده بکشیم (اگر بخش معیوب کار بصورت خاکه درآمده و یا قطعه جدا شده را نداشته باشیم می توانیم به اندازه تکه جداشده، از همان چوب بریده و روی طرح بچسبانیم).دوباره کل کار را سنبادة نرم می کشیم. برای تثبیت طرح و جلا و زیبایی کار از روغن زیتون و یا روغن گردو استفاده می کنیم(روغن گردو چوب را تیره و به رنگ مشکی درمی آورد).

ابزار مورد استفاده در منبت چوب:
انواع چوب (زبان گنجشک، اُکالیپتوس، فوفل، انار، افرا، راش، گیلاس، اقاقیا، گردو- گلابی- کُهور- عناب و...)- در منبت کاری کاربرد زیادی داشته و دارند، بخصوص چوبهای گیلاس، گردو و اقاقیا به خاطر زیبایی طبیعی شان کاربرد بیشتری در منبت کاری دارند.
چاقو، مغار یا قلم منبت کاری با تیغه های مختلف از نظر اندازه و فرم ابزارهای اصلی منبت کاری و حکاکی روی چوب از زمان گذشته تا به حال تغییر چندانی نداشته و ابزاری چون مغارهای تخت و مورب، نیم باز (خمیده، تخت، کج)، گیلویی و شِفره، چاقو با تیغه های مختلف از نظر اندازه، اره، چوب تراش و ابزارهای نرم و هموار کننده مانند سوهان و رنده می باشد.
چاقوها همه کاره ترین ابزارهای منبت هستند و در همه قسمتهای کنده کاری به جز گودبرداریهای عمیق به کار می روند.

منبع

http://www.miraszanjan.ir

نوشته شده در جمعه بیست و یکم اسفند ۱۳۸۸ساعت 15:26 توسط خانم میبدی| |

امروز دوست عزیزی گفت که این نقش منسوب به ابن سیناست

یزای همین مشتاق شدم تا در موردش بیشتر یدونم

 

آشنایی با مسجد جامع یزد

مسجد جامع یزد

بدون تردید مسجد جامع كبیر یزد یكی از شاهكارهای بدیع معماری مساجد ایران به شمار می آید كه تزئینات زیبا و منحصر به فرد آن جلوه ای ستودنی به آن داده است. این بنا مشتمل بر یك ایوان رفیع، گنبدخانه، دو شبستان تابستانه در طرفین آن دو گرم خانه در ضلع شرقی و غربی و یك صحن بزرگ مستطیل شكل و دو پایاب است.

مسجد جامع یزد

مسجد دارای شش ورودی است كه در اضلاع مختلف بنا واقع شده اند. ورودی اصلی كه در ضلع شرقی مسجد واقع شده دارای سردر رفیع و نیز كتیبه های كاشی معرق است و دو مناره نیز بر آن استوار گردیده. این سردر زیبا در زمان شاهرخ تیموری به بنا اضافه شده و بر آن تزئینات و كاشی معرق با نقوش گره چینی و اسلیمی كار شده است. بخش اعظم این آثار به مرور زمان تخریب شده بود در تعمیرات هیآت حامیان بازسازی می شود.

ورودی مذكور به یك هشتی (كریاس) با سقف گنبدی گشوده می شود كه این فضا را می توان موزه كتیبه ها نامید زیرا كه انواع كتیبه های سنگی و كاشی كه بر وقفنامه و فرامین حكومتی در دوره های مختلف درج شده، منصوب است.

درب ضلع غربی بنا درست مقابل ورودی مذكور قرار گرفته و آن هم به یك هشتی گشوده می شود كه نمای این درگاه با كاشی كاری جدید تزئین یافته است. ورودی دیگر مسجد در ضلع شمالی و درست روبروی ایوان قرار دارد. این ورودی متصل به یك كریاس است و سردر آن با كتیبه های قرآنی و تزئینات كاشی معرق جدید تزیین یافته است

مسجد جامع یزد

ورودی شمال غربی دارای نمای ساده و بی پیرایه است كه به یك دالان طویل گشوده می شود كه این دالان به یكی از رواق های اطراف صحن متصل می گردد.

دو ورودی دیگر مسجد یكی در ضلع جنوب غربی واقع در شبستان غربی گنبدخانه و دیگری در شمال شرقی و در بخش قدیمی مسجد واقع شده كه در حال حاضر هر دو مسدود است.

صحن وسیع مسجد مستطیل شكل و به ابعاد 53 × 20 متر است و در وسط آن مهتابی بزرگی جهت اقامه نماز در فصول مناسب قرار گرفته است. دور تا دور صحن را رواق هایی با طاق های گشوده به آن دور می زند كه علاوه بر ایجاد سرپناه و سایبان، زیبایی خاصی به فضای صحن داده و آن را از یكنواختی خارج می كند.

دو گرم خانه مسجد در ضلع شرقی و غربی صحن قرار دارند، گرم خانه شرقی به شبستان شازده معروف است و دارای 48 ستون مستطیل شكل با ازاره های پوشیده از كاشی های شش ضلعی و فیروزه ای رنگ است. در ضلع شرقی و غربی این گرم خانه شاه نشین هایی كه در انتهای آن پنجره و نورگیرهایی تعبیه شده است. این شبستان همچنین دارای طاق های گنبدی سراسری است كه در قسمت مركزی شان نورگیرهایی سنگی هشت ضلعی قرار دارد. محراب این گرم خانه دارای دهانه گشاد با قوس های پنج و هفت كند و نیز نقوش مهری ظریف و زیبا است. گرم خانه ضلع شرقی كاملاً جدید و از احداث هیأت حامیان مسجد است. این گرم خانه نیز از نوع ستون دار بوده و محراب جدید آن با كاشی های خشتی و هفت رنگ تزئین یافته است.

در گوشه شمال شرقی صحن محوطه ای به ابعاد 3 × 5/2 متر با دیوار آجر چینی مشبك كه به قرائت خانه موسوم بوده و در سمت قبله آن كتیبه محرابی از كاشی های مسدس آبی رنگ و به تاریخ 890 هجری نصب است.

مسجد جامع یزد

زیباترین بخش بنا را ی توان مجموعه ایوان و گنبدخانه و فضاهای پیرامون آن نامید. نمای ایوان رفیع با مجموعه ای از زیباترین تزیینات كاشی معرق و با نقوش اسلیمی و گیاهی و نیز گره چینی پوشانده شده این تزیینات همراه با آجرهای ضربی و نقوش معقلی و كتیبه های كاشی معرق و كوفی بنایی مجموعه ای بدیع و خیره كننده آفریده اند كه تحسین هر بیننده ای را بر می انگیزد.

در دو طرف دهانه ایوان ورودی غلام گردش ها و غرفه هایی است، كه این غرفه ها در دو طبقه بوده و به یكدیگر متصل اند و فضای ایوان و گنبدخانه را دور زده و بر آن مشرف هستند. گنبدخانه مربع شكل یك دهانه گشاده مركزی و داخل ایوان و دو گذرگاه طاق دار در طرفین آن دارد. این گذرگاه ها به غلام گردش های ایوان كه روی آنها در قرن نهم غرفه هایی ساخته شده منتهی می گردد. دو شاه نشین دو طرف گنبدخانه، دارای نرده های پوشیده از كاشی مشبك بوده و در شاه نشین ضلع شرقی دو سنگ محرابی زیبا متعلق به قرن نهم نصب است. ازاره ایوان و گنبدخانه با كاشی های مسدس آبی رنگ پوشیده شده كه در وسط هركدام با ترنج های كاشی معرق تزیین شده است. دیواره بالای ازاره ها در غلافی از طرح های هزارباف مركب از كاشی های بسیار كوچك كه تشكیل نقوش نوشتاری می دهند پوشیده شده و بر دیواره های جنوبی و شمالی زیر گنبدخانه با خطوط كوفی بنایی تسبیحات اربعه و شهادتین اجرا گردیده است.

مسجد جامع یزد

گنبد مسجد بر روی فیلپوش های بزرگی قرار گرفته كه با مقرنس های مزّین به نقوش معقلی پوشیده شده اند. فاصله این فیلپوش ها نیز با كاربندی زیبایی كه بر آنها با خطوط كوفی بنایی كلمات اللّه و محمد نقش بسته، كار شده است.

محراب اصلی یا محراب واقع در گنبدخانه یا مقصوره یك دهانه مستطیل عمیقی بوده كه از دو طرف آنها معبرهای تنگ و كوتاهی به دو سوی گنبد خانه راه می یابد. این محراب زیبا مزین به انواع كاشی معرق و كتیبه و آجر ضربی است و بر دو كاشی ستاره ای شكل منصوب در آن نام استادكار و تاریخ ساخت محراب (777 هجری) نقش بسته است.

در ضلع غربی و شرقی گنبدخانه دو شبستان یا تابستانه وجود دارد كه غلام گردش هایی با طاق های متقاطع آنها را به مقصوره پیوند داده است. شبستان شرقی در سال 777 هجری به دستور شاه یحیی مظفری ساخته می شود و بوسیله یك غلام گردش با پنج دهانه تنگ كه به سوی رواق شرقی باز می شود به گنبدخانه و ایوان متصل می گردد. این شبستان دارای محراب كم عمقی است كه در رأس دارای مقرنس گچی بوده و كمی پایین تر از آن هشت قطعه قاب كاشی معرق به یك اندازه در كنار هم نصب شده است. یك كتیبه معرق نیز به ابعاد 108 × 58 سانتیمتر در پایین و در وسط محراب نصب است كه بر آن جملات قرآنی و نقوش گل و گیاه با تكنیك كاشی معرق اجرا شده است.

شبستان غربی در قرن نهم توسط خواجه غیاث الدین عقیل ساخته شده ومشهور به شبستان غیاثیه است. از ویژگی های بارز این شبستان طاق های سراسری كوكبی و تویزه است كه در اكثر بناهای تیموری شهر یزد دیده می شود. در ضلع شرقی این شبستان پنج اشكوبه دیده می شود كه دارای نرده های گچی پوشیده از كاشی معرق هستند. محراب آن ساده و دارای مقرنس های گچی در نیم طاق آن است.

مسجد جامع یزد

در ضلع جنوب غربی این فضا یكی از ورودی های مسجد واقع شده كه با چهار پله به معبر باریكی متصل می گردد. این شبستان تابستانه دارای كف و ازاره آجری بوده و بدنه آن با اندود گچ پوشیده شده است و نور آن از نورگیرهای مشبك آجری كه مابین تویزه ها قرار گرفته اند تعبیه می شود. همچنین مسجد دارای دو پایاب است كه از یكی آب زارچ و از دیگری آب محمود آباد می گذشته ورود به این پایابها در ضلع شمالی و شرقی مسجد است.

گنبد زیبای مسجد از نوع دو پوسته، پیوسته بوده و بر آن نقش گل صابونكی معقلی با ظرافت اجرا شده است و بر ساقه آن كلمه «الملك للّه» به خط كوفی تكرار شده است.

دو مناره مسجد كه ارتفاع تقریبی آنها از كف تا نوك آن 52 متر است دارای قطری در حدود 8 متر بوده و همانگونه كه ذكر شد در دوره صفوی به بنا افزوده می گردد اما در سال 1313 فرو ریخته و دوباره تجدید بنا می گردد كه یكی از مناره ها دارای پلكان دو طرفه است.

منبع: سایت میراث یزد

زهره پری نوش - سایت تبیان

نوشته شده در چهارشنبه نوزدهم اسفند ۱۳۸۸ساعت 10:0 توسط خانم میبدی| |

امروز برای اولین بار خانه تقدیری های اردکان را دیدم

واز اینکه این خانه در جهت کارهای فرهنگی و هنری فعال شده و بوی زندگی میده احساس خوبی پیدا کردم

حضورم کوتاه بود و فرصتی نشد تا از محل عکس بگیرم

اما عکس هایی از خانه سالار میبد را حتما توی وبلاگم میگذارم تا دوستان ببینند

وقتي خانه سالار متعلق به ميرزا آقاسالاري يكي از اربابان قديم ميبد ، در سال 1379 ، توسط توسط استانداري يزد و با همكاري فرمانداري ميبد و انجمن ميراث فرهنگي خريداري و به پايگاه واگذار گرديد سالها بود كه متروك و مهجور در انتهاي كوچه باغشاهي محلة پايين ، در ميان باغات كهنة انار عمر مي‌گذراند .
انتخاب خانه‌اي در نهايت كوچه‌پس‌كوچه‌هاي يكي از محلات متروك ميبد مركزي ، بدان علت بود كه بتوان دوباره حيات و جنب‌و‌جوش را به كوچه باغهاي فراموش‌شدة اين محله بازگردانيد . پش‌كوچه‌هايي كه روزگاري به مدد زندگي حكيم و كدخداي شهر و وجود مدرسه ، رونق داشته ، انگار لب فروهشته و مسكوت فقط گذر زمان را ،‌ گذر عمر سه پيرزن تنها را كه يگانه ساكنانش هستند ، به تماشا نشسته است

برگرفته ازhttp://mirasban.blogfa.com/85121.aspx

معرفی خانه های تاریخی  استان یزد (1)

خانه امید سالار

این خانه در محله قدیمی "دروازه میدان" شهرستان ابرکوه قرار دارد و مربوط به دوره قاجار است. ورودی بنا در سمت جنوب غربی است. بالای در ورودی، یک برج چهار گوش قرار دارد که در ضلع جنوبی دارای یک ورودی است. بعد از ورودی و برج سردر، هشتی که پوشش سقف آن کلاه فرنگی است، قرار دارد. راهروهای طویل و L مانند، دسترسی به حیاط و فضاهای اطراف را میسر می سازد.

فضاهای جبهه شمالی در دو طبقه ساخته شده اند. طبقه اول شامل یک سه دری در وسط، دو راهرو و دو اتاق در طرفین است. پشت این ردیف، یک سری اتاق با ابعاد بزرگ تر وجود دارد. در طبقه دوم نیز یک سه دری در وسط و دو اتاق در طرفین قرار دارد. سقف اتاق سه دری، اتاق های طرفین آن و همچنین ایوان ستون دار جلو از چوب است. دو ستون این ایوان هشت ضلعی با سر ستون چهار گوش، مقرنس کاری شده است و چهار ستون چهار ضلعی در طرفین آن قرار دارد. در سه طرف آن نیز نیم ستون هایی است که در نمای رو به حیاط، با گجبری و سیم گل نارنجی رنگ تزیین شده است.

تزیینات نمای ضلع شرقی و غربی حیاط شبیه یکدیگر است و به صورت مقرنس کاری در سردر برخی فضاها است و کمی بالاتر از آن نقش برگ، ساقه و گل به شکل تقریباً اسلیمی در درون قابی چهارگوش دیده می شود. در نمای ضلع جنوبی حیاط نیز تزیینات گچبری به شکل حرف پنج با گل هایی در داخل آن دیده می شود. در ضلع شمالی نیز تزیینات گچبری به چشم می خورد. در جبهه جنوب غربی و شمال شرقی بنا، دو برج دیده بانی وجود دارد. در شمال خانه، باغ "خورشید خانم" قرار دارد.

در جبهه شمالی غربی راه پله (برای دسترسی به طبقه دوم و پشت بام)، در جبهه جنوب شرقی مطبخ، در جبهه جنوبی یک سه دری با چهار درگاه و در جبهه جنوب غربی انبار خانه به چشم می خورد.

خانه تقدیری

این خانه در بخش "مرکزی" شهرستان اردکان واقع مربوط به عصر قاجار است. بنای این ساختمان از خشت، گل، آجر و به سبک معماری سنتی ویژه مناطق کویری، با حیاط مرکزی است.

در این بنا اتاق های سه دری، پنج دری و تالاری در ضلع جنوبی عمارت که متصل به بادگیر یک طرفه ویژه منطقه اردکان و میبد است، دیده می شود. مانند سایر خانه های سنتی این استان، در زیر تالار خانه، زیرزمین قرار دارد.

خانه امامزاده ای

خانه امامزاده ای در محله "مصلی عتیق" شهرستان یزد قرار دارد و متعلق به دوره قاجار است. این خانه، نمونه بارز معماری سنتی و معرف هنر، ذوق و توانایی معمار یزدی است. اسکلت این بنا از خشت خام وگل و در جای جای آن به منظور استحکام و زیبا سازی از آجر استفاده شده است. این بنا دو طبقه است و کلیه قسمت های لازم برای زیست یک خانواده مرفه را دارد.

طبقه تحتانی شامل باغچه بزرگ، نارنجستان، عمارت حوضخانه، یادگیر و انبار است. طبقه فوقانی اتاق های مسکونی، آشپزخانه، اصطیل، ساختمان مخصوص مستخدم و سرایدار، چاه و چاه خانه را در بر می گیرد. در تابستان اکثراً از طبقه تحتانی استفاده می شد.

خانه آقا زاده ابرقو

این خانه در محله "دروازه میدان" شهر ابرقو قرار دارد و مربوط به دوره قاجار است. مالک و بانی خانه شخصی به نام "سید حسین ابرقویی" است. خانه آقا زاده نیز مانند سایر خانه های منطقه کویری به صورت حیاط مرکزی است و عمارت آن در سه جبهه و به منظور استفاده در فصول مختلف بنا شده است.

در یک جبهه تالار، پنج دری، خیشخان و بادگیر و در جبهه دیگر، اتاق های سه دری، پنج دری قرار دارد. مجاور کوچه "کلیاس" نیز ورودی، راهروها و تعدادی اتاق سه دری واقع شده است. مصالح ساختمان خشت، گل و آجر است. کف حیاط به صورت سنگ فرش (قلوه سنگ) بوده که بخش هایی از آن هنوز باقی مانده است.

یکی دیگر از بخش های این خانه اتاق "شکم دریده" آن است و در انتهای آن اتاق پنج دری قرار دارد. زیر پاکار سقف، مقرنس های گچی به صورت قندیل تزیین شده است. مجاور آن نیز، عمارت کلاه فرنگی قرار دارد که با گچبری های ظریف تزیین شده است. مساحت این خانه هشتصد و بیست متر مربع و زیربنای آن پانصد و بیست وهشت متر مربع است. بادگیر دو طبقه این بنا در بافت اطراف چون یک نشانه شهری قوی است و به جهت یابی مسیر در نواحی مختلف بافت، کمک می کند.

خانه موید علایی

خانه موید علایی در خیابان امام خمینی شهر یزد و نزدیک مجموعه تاریخی امیر چقماق قرار دارد و همین امر، این ساختمان را از سایر خانه های قدیمی مشابه متمایز می سازد این خانه مربوط به دوره قاجار و محل سکونت دکتر "سید حسین علایی" فرزند "آقا سید یحیی موید علایی" بود.

مدخل ساختمان با در چوبی قدیمی و سردری بزرگ، به یک هشتی با پوشش گنبدی می رسد که سقف هشتی با گچ کاربندی شده است. هشتی یک ورودی به حیاط بیرونی دارد. یک ورودی دیگر با راهرویی نسبتاً طولانی و کم عرض به حیاط اصلی ساختمان راه می یابد. در ضلع غربی بیرونی ساختمان، اتاقی با در چوب خورشیدی قرار دارد و فرم ساخت آن نشان می دهد که بیرونی خانه قبل از اندرونی آن، ساخته شده است. در ضلع شرقی بیرونی نیز اتاقی در دو طبقه بنا شده است.

اندرونی خانه شامل تالار، بادگیر و زیرزمین در ضلع جنوبی، پنج دری در ضلع شمالی و سه اتاق سه دری در ضلع غربی است. طرفین تالار دارای نیم طبقه کم عرض و طبقه فوقانی پنج دری، دارای ایوان سر پوشیده است. در طبقه فوقانی اتاق های سه دری نیز، سه اتاق بنا شده است.

خانه لاری ها

خانه های قدیمی یزد. از جمله خانه لاری ها با توجه به نوع شغل و تمکن صاحب خانه از دو قسمت تشکیل می شد و هر قسمت عملکر ویژه خود را داشت. اندرونی به عنوان ماوا و مسکن محارم و بیرونی به اسکان و پذیرایی میهمانان اختصاص داشت.

معمولاً قسمت عمده بنا را اندرونی تشکیل می دهد: حیاط در مرکز و قسمت های اعیانی نشین به صورت چهار فصل در پیرامون حیاط شکل می گیرد. از قسمت شمالی به عنوان زمستانه و از قسمت جنوبی به عنوان تابستانه استفاده می شد که قسمت اخیر، شامل تالار و بادگیر است. از ضلع شرقی که شامل اتاق آیینه، مطبخ، سرداب و سایر فضاها است به عنوان پاییزه و از ضلع غربی به عنوان بهار خواب استفاده می شد.

در خانه اعیان، معمولاً برای تفنن، فضایی هنری ایجاد می کردند که تزیینات این فضا به وسیله آیینه کاری یا گچبری انجام می گرفت. اتاق آیینه کاری این خانه، حدود پنجاه تا شصت سال پیش، ساخته شد.

خانه لاری ها در محله "فهادان" شهرستان یزد قرار دارد و از بناهای دوره قاجاری است. مساحت این خانه حدود هزار و هفتصد متر مربع و زیربنای آن حدود هزار و دویست متر مربع است. از این خانه فعلاً به عنوان محل اداره میراث فرهنگی استفاده می شود. قسمت عمده ساختمان، دارای زیرزمین است.

منبع : کتاب میراث فرهنگی استان یزد

تهیه و تنظیم: زهره پری نوش

 

برگرفته ازسایت تبیان

http://www.tebyan.net/index.aspx?pid=18358

نوشته شده در شنبه پانزدهم اسفند ۱۳۸۸ساعت 14:14 توسط خانم میبدی| |

حلیمه خاطرات خود را چنین نقل می کند:

«آن سال در فصل بهار باران نبارید و من به شوهرم گفتم ما که برای معاش چیزی نداریم خوب است به مکه برویم و طفل یکی از بزرگان مکه را به صحرا بیاوریم و بزرگ کنیم تا بتوانیم از پدر طفل حق الزحمه دریافت نماییم.»

«شوهرم پذیرفت و من در حالی که طفل شیرخوار خود را در بغل گرفته بودم سوار ماده الاغی که داشتیم شدم و شوهرم افسار یگانه شتر ماده ما را گرفت و به راه افتادیم.»

ادامه مطلب را بخوانید

میلاد نور مبارک


ادامه مطلب
نوشته شده در پنجشنبه سیزدهم اسفند ۱۳۸۸ساعت 13:55 توسط خانم میبدی| |

تجارت ماهی قرمز مدت هاست که در دوره زمانی ۱۵ اسفند تا ۱۵ فروردین شکل میگیرد تجارتی که محصول آن هیچ ریشه ای در تاریخ باستانی عید نوروز ایرانی ندارد


http://gijali.com/pic/90520_410.jpg۸۰ سال پیش به همراه ورودچای به ایران ماهی قرمز نیز که سمبل عید چینی ست به سفره های هفت سین مراسم عید نوروز ما وارد شد غافل از اینکه در عید چینی ماهی قرمز را رها میکنند تا زندگی جریان یابد و ما ماهی قرمز را اسیر تنگ بلورین میکنیم تا همزمان با رشد سبزه های سفره هایمان و باروری زمین هر روز او را به مرگ نزدیک و نزدیک تر کنیم .

جالب است بدانید در هیچ کدام از مراسم سنتی مان در مورد نوروز ماهی قرمز جایگاهی ندارد در میان رسوم زرتشتی در سفره عید انار به نشانه باروری و عشق و یا سیب سرخ درون ظرف آب مقدس رها میشود تا عشق و باروری همچنان پاینده بماند. اگر ایرانی ها می دانستند که ماهی قرمز هیچ ریشه تاریخی در سفره هفت سین ندارد به جای پرداخت برای خرید و قتل ماهی های قرمز به بهانه عید، سیب قرمز یا انار را در آب رهامیکردند که ریشه در تاریخ این دیار دارد .

هر سال ایام عید ۵ میلیون قطعه ماهی میمیرند. ۵ میلیون قطعه ماهی قرمز به خاطر رنگ و لعاب سفره هفت سین، به خاطر هیچ و عجیب نیست اگر بدانیم در صورتیکه ایرانی ها از خرید ماهی قرمز منصرف شوند این تجارت سیاه روزی پایان خواهد یافت. عجیب نیست اگر باور کنیم سیب سرخ یا انار همان سرخی هفت سین ایرانی ست که ریشه در تاریخ چند هزار ساله سنت ما دارد


http://www.pezeshk.us/cms/wp-content/uploads/2008/03/8976546789.jpg


بیایید شادی و جشن زندگی در سال نو خود را با مرگ دیگر جانداران آغاز نکنیم

بیایید سپاسگزاری از طبیعت و جشن زندگی را پیش از دیگران ، خودمان آغاز کنیم

 

برگرفته از وبلاگ روژينو

http://roujinow.blogfa.com/

نوشته شده در پنجشنبه سیزدهم اسفند ۱۳۸۸ساعت 11:40 توسط خانم میبدی| |

 

 

نوشته شده در چهارشنبه دوازدهم اسفند ۱۳۸۸ساعت 17:24 توسط خانم میبدی| |

 

 

 

 

 

 

 

نوشته شده در چهارشنبه دوازدهم اسفند ۱۳۸۸ساعت 17:4 توسط خانم میبدی| |

 

شيوه هاي قلم زني

ساخت اشياي فلزي توسط دواتگران انجام مي شود. در حال حاضر با استفاده از ابزار و وسايل، سه شيوه براي ساخت ظروف فلزي به كاربرده مي شود: يك تكه يا بدون درز – چند يا درز دار و يا استفاده از دستگاه يا خم كاري.
قبل ازقلم زدن، بايد درون يا زير شئي مورد نظر را از قير مذاب انباشته كرد. قير بايد درون كار كاملا" بدون خلاء باشد و پس از سرد شدن كاملا سفت شده باشد. تا قلم، كا را فرو نبرد.
براي شروع كار ابتدا طرح مورد نظر را تهيه كرده سپس آنرا روي برنج سنبه گذاشته و با قلم سنبه نقاط طرح را نزديك بهم سوراخ مي كنند. براي انتقال نقشه روي كار لازم است تا سطح فلز مورد نظر چرب شود. نقشه را روي آن مي گذارند و با پودر ذغال كه در دستمال نرمي پيچيده شده روي نقشه مي كشند. پودر ذغال از سورخهاي روي نقشه عبور مي كند و روي سطح فلز مي نشيند و بدين ترتيب شكل طرح روي اثر منتقل مي شود. سپس هنرمند با استفاده از قلم هاي آج دار و يا بدون عاج شروع به قلم زدن مي كند.

از شيوه هائي كه در قلم زني به كار مي رود مي توان موارد ذيل را نام برد.:

شيوه عكسي :
با ايجاد سايه و خط در زمينه موضوع را نشان مي دهند. هيچ گونه اختلاف سطحي بين موضوع و زمينه مشاهده نمي شود.

شيوه زمينه پر:
همان گونه كه از نام بر مي آيد با ايجاد بافت در زمينه طرح اصلي را نشان مي دهنددر اين نوع نيز اختلاف سطح بين زمينه و طرح وجود ندارد.

شيوه منبت:
هنرمند با ايجاد حداكثر دو سانتي متر اختلاف سطح بين موضوع و زمينه روي فلز ايجاد نقش مي كند.

شيوه برجسته :
اختلاف سطح بين موضوع و زمينه بسيار زيادتر از منبت است و هنرمند براي آن كه بتواند بدون اشكال آنرا انجام دهد از دو جهت يعني از پشت و رو به فلز ضربه مي زند.

شيوه مشبك:
هنرمند با بريدن زمينه و جدا كردن آن از سطح كار، موضوع را نمايان مي سازد.
شيوه قلم گيري: هنرمند با ايجاد خراش و شيار به روي فلز آن را تزئين ميكند. اين كار به وسيله قلم انجام مي شود. پس از اتمام كار قلم زني، قير به وسيله حرارت، مجددا مذاب مي شود و از درون كار بيرون آورده مي شود. سپس سطح كار را با مواد پاك كننده مانند نفت، شستشو مي دهند تا باقيمانده قير كاملا" از بين برود. در بعضي از آثار قلم زني براي اينكه بعضي از نقوش نظير گلها بهتر نمايان شود، روي كار را با روغن جلا مي پوشانند و قبل از خشك شدن روغن، سطح كار را به سرعت با پودر ذغال ، سياه مي كنند در نتيجه قسمتهاي فرورفته، با شيارهاي سياه باقي مي ماند.

 

وسايل و ابزار قلم زني :

الف : انواع قلم ها
قلم پرداز- قلم نيم رو- قلم گرسواد- قلم گر سوم- قلم بادومي – و قلم هاي بدون آج مانند : قلم سنبه- قلم گيري- قلم نيم بر كلفت – قلم نيم رو- قلم يك تو – قلم دو تو – قلم بادومي – قلم  قلم ناخني – قلم خوشه – قلم كف تخت مربع- قلم تخت مستطيل – قلم تيز بر مشبك كاري و  قلم تيزبر

ب: چكش قلم زني
ج: پرگار
د: تسمه خط كشي

 

كارگاه قلم زني سازمان ميراث فرهنگي كشور :
تاسيس اين كارگاه تحت عنوان كارگاه قلم زني و نقره سازي در سال 1335 صورت گرفته است.
سرپرستي كارگاه تا سال 1365 به عهده مرحوم استاد محمود دهنوي بود و پس از ايشان استاد جمال پاك نژاد و سپس استاد حسن خواجه شيراني و استاد احمد فيناستيان، اين مسئوليت را به عهده گرفتند.
از ديگر هنرمنداني كه در اين كارگاه به ارائه آثاري ارزنده اشتغال داشته اند عبارتند از :
مهدي حكيمي- غلامعلي عصبي خلجاني – اصغر سيدي- محمدرضا پوشيده نامجو- خيراله كريميان- سباء جعفري - ندا حامدي- منيژه افرا – نسرين حمزه لو- كوروش قانوني- مهري فيناستيان- فاطمه زيبانيا- سيدحسين موسوي

 
 
عکس هایی از مراحل کار
دانشجویان صنایع دستی
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
نوشته شده در جمعه هفتم اسفند ۱۳۸۸ساعت 17:32 توسط خانم میبدی| |

 

 

 

 

 

هنر قرون وسطایی

هنر قرون وسطایی (Medieval art)

 

هنر بیزانسی (Byzantine art)

هنر گوتیک (Gothic art)

گوتیک بین‌المللی (International Gothic)

 

 

 

 هنر رنسانس

رنسانس (Renaissance)

رنسانس ایتالیایی (Italian Renaissance)

رنسانس باستانی (Renaissance Classicism)

 

 هنر رمانتیک

رمانتیک (Romanticism)

 

 هنر مدرن

 

 

هنر مدرن (Modern art)

 

سبک پیشتاز روسی (Russian avant-garde) روسیه: ۱۸۹۰ - ۱۹۳۰

دریافتگری (Impressionism) فرانسه: ۱۸۶۳ - ۱۸۹۰

دریافتگری آمریکایی (American Impressionism) آمریکا

پسا-دریافتگری (Post Impressionism) فرانسه: ۱۸۸۶ - ۱۹۰۵

نودریافتگری (Neo-impressionism) فرانسه: ۱۸۸۶ - ۱۹۰۶

هنر نورآرایی (Luminism)

جنبش هنرها و پیشه‌ها (Arts and Crafts movement) انگلستان: ۱۸۸۰ - ۱۹۱۰

رنگمایه‌گری یا تونالیسم (Tonalism) آمریکا: ۱۸۸۰ - ۱۹۲۰

نمادگرایی (Symbolism) فرانسه و بلژیک: ۱۸۸۰ - ۱۹۱۰

نمادگرایی روسی (Russian Symbolism) روسیه: ۱۸۸۴ - ۱۹۱۰

جنبش زیبایی‌شناسی (Aesthetic movement) انگلستان: ۱۸۶۸ - ۱۹۰۱

پرداز نقطه‌رنگ (Pointillism) فرانسه: دهه ۱۸۸۰

لو نبی (Les Nabis) فرانسه: ۱۸۸۸ - ۱۹۰۰

فوویسم (Fauvism) فرانسه: ۱۹۰۴ - ۱۹۰۹

شیوه مجزاسازی (Cloisonnism) فرانسه: ۱۸۸۵

ترکیبگری (Synthetism) فرانسه: ۱۸۸۰ - ۱۸۹۰

مکتب پاریس (School of Paris) فرانسه: اوائل قرن ۲۰

آرت نوو (Art Nouveau) فرانسه: ۱۸۹۰ - ۱۹۱۴

آرت آلارو (Art a la Rue) فرانسه و بلژیک: ۱۸۹۰ - ۱۹۰۵

هیجان‌نمایی (Expressionism) آلمان: ۱۹۰۵ - ۱۹۳۰

فرا انگاشت (Transpressionism) کانادا ۱۹۹۶

هیجان‌نمایی انتزاعی (Abstract Expressionism) آمریکا: ۱۹۴۰

کوبیسم یا حجم‌گری (Cubism) فرانسه: ۱۹۰۷ - ۱۹۱۴

آینده‌گری (Futurism) ایتالیا: ۱۹۱۰ - ۱۹۳۰

آینده‌گری حجمی (Cubo-Futurism) روسیه: ۱۹۱۲ - ۱۹۱۵

تابشگری (Rayonism) روسیه: ۱۹۱۱

هم‌زمانی (Synchronism) آمریکا: ۱۹۱۲

دورانگری (Vorticism) انگلستان: ۱۹۱۴ - ۱۹۲۰

شکل‌آفرینی اندام‌وار (Biomorphism) : ۱۹۱۵ - ۱۹۴۰

دادائیسم (Dadaism) سوئیس: ۱۹۱۶ - ۱۹۳۰

نهضت شیوه ((De Stijl (Neoplasticism) هلند: ۱۹۱۷ - ۱۹۳۱

نقاشی فراطبیعی (Pittura Metafisica) ایتالیا: ۱۹۱۷

تولیدگری (Productivism) روسیه: ۱۹۱۷

باوهاس (Bauhaus) آلمان: ۱۹۱۹ - ۱۹۳۳

راست‌خط‌کاری (Precisionism) آمریکا: ۱۹۲۰

مکتب واقعگری آمریکا (Ashcan School) آمریکا: ۱۹۰۷

واقعگری اجتماعی (Social Realism) همه جا :۱۹۲۹

واقعگری جادویی (Magic Realism) آلمان: ۱۹۶۰

فراواقع‌گرایی (Surrealism) فرانسه: از ۱۹۲۰

آرت دکو (Art Deco) فرانسه: ۱۹۲۰ - ۱۹۳۰

هنر شوروی (Soviet Art) روسیه: ۱۹۲۲ - ۱۹۸۶

هنر بیرونی (Outsider Art) انگلستان و آمریکا: ۱۹۴۰

مکتب وین در واقعگری توهمی (Vienna School of Fantastic Realism) اتریش: ۱۹۴۶

نو-دادا (Neo-dada) انگلستان و آمریکا: ۱۹۵۰

سبک چاپ‌آرایی بین‌المللی (International Typographic Style) سویسس: دهه ۱۹۵۰

هنر پاپ (Pop Art) انگلستان و آمریکا: دهه ۱۹۵۰

محیطگری (Situationalism) ایتالیا: ۱۹۵۶ - ۱۹۷۰

کمینه‌گرایی (Minimalism) همه جا: ۱۹۶۰

هنر دیدگانی (Op Art) همه جا: ۱۹۶۴

کریتیویسم

 

هنر معاصر

 

استاکیسم (Stuckism) بین‌المللی: ۱۹۹۹ - تاکنون

نوهیجان نمایی (Neo-expressionism)

دیوارنویسی (Graffiti)

واقعگری جدید (New realism

 

 

نوشته شده در چهارشنبه بیست و هشتم بهمن ۱۳۸۸ساعت 20:23 توسط خانم میبدی| |

این مطالب را از وبلاگ 

  http://alfa76.blogfa.com

برداشتم.نگاه وین دایر به زندگی با خیلی از آدمها فرق داره

خوندن این مطلب رو بهتون پیشنهاد میکنم

 و کاش ما هم بتونیم اینجوری به مسائلمون نگاه کنیم

 

 

*دنیا مانند پژواك اعمال و خواستهای ماست. اگر به جهان بگویی: ”سهم منو بده...“ دنیا

مانند پژواكی كه از كوه برمی گردد، به تو خواهد گفت:

”سهم منو بده....“ و تو در كشمكش با دنیا دچار جنگ اعصاب می شوی. اما اگر به دنیا

بگویی: ”چه خدمتی برایتان انجام دهم؟...“ دنیا هم بتو خواهد گفت:

چه خدمتی برایتان انجام دهم؟

 

   *هر كس به دیگری زیانی برساند و یا ضربه ای به كسی بزند، بیشترین زیان را خود از

آن خواهد دید، چرا كه هركس در دادگاه عدل الهی در برابر اعمال ناروای خودش مسؤول است

 

*به هر كاری كه دست زدید، نیاز به خداوند و خدمت به مردم را در نظر داشته باشید، زیرا

این شیوه ی زندگی معجزه آفرینان است.
 

*درستكارترین مردم جهان، بیشترین احترام را بسوی خود جلب شده می بینند، حتی اگر

آماج بیشترین بدرفتاریها و بی حرمتیها قرار گیرند. 

*تنها راه تغییر عادتها، تكرار رفتارهای تازه است

* برای آغاز هر تحول در خود، ابتدا منبع تولید ترس و نفرت را در وجود خود شناسایی و

ریشه كن كنید

*از مهم ترین كارهایی كه به عنوان یك آدم بزرگ می توانید انجام دهید اینست كه گهگاه به

شادمانی دوران كودكی برگردید

* اگر مختارید كه بین حق به جانب بودن و مهربانی یكی را انتخاب كنید، مهربانی را

انتخاب كنید

*دروغ انفجاریست در اعتماد به نفس توانتخاب با توست ، میتوانی بگوئی : صبح به خیر خدا جان

یا بگوئی : خدا به خیر کنه ، صبح شده . .

ه دل خود مراجعه کنید و نسبت به تمام کسانی که در گذشته از دست

آنها ناراحت شده اید احساس محبت نمایید. هر جا ناراحت شدید اقدام به

بخشش و عفو نمایید. عفو و گذشت پایه بیداری معنوی است

 

عشقم نثار کسی است که با دستپاچگی در جاده ها از من سبقت می گیرد .به کسی که که در گوشه خیابان به حالت احتیاج افتاده است ،کمی پول بیشتری می دهم .بین جر و بحثهای مردم در یک سوپر مارکت می روم و سعی میکنم به آن محیط عشق ببرم .در غالبهزاران راه هر روز عبارت معنویم بخشش عشق است و نه اینکه یک مسیحی ،کلیمی ،بودایی ،یا مسلمان باشم بلکه سعی می کنم شبیه به مسیح ،شبیه به بودا ،شبیه به موسی و یا شبیه به محمد باشم
www.drwaynedyer.com

 

Dr. Wayne Dyer 

اگر شخصيت خود را با فعاليت‌هاي شغلي خويش مي‌سنجيد، پس وقتي كار نمي‌كنيد فاقد شخصيت هستيد

وين داير 

نوشته شده در یکشنبه بیست و پنجم بهمن ۱۳۸۸ساعت 23:36 توسط خانم میبدی| |

Design By : Mihantheme